Ferguson endişeli

Cuma 28.08.2009 13:28
Güncelleme: Cuma 28.08.2009 13:30
ABONE OL
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki rakiplerinden ünlü İngiliz ekibi Manchester United'da teknik direktör Alex Ferguson, Türkiye'nin her zaman çok zorlu bir deplasman olduğunu söyledi.

Şampiyonlar Ligi'nde üst üste iki sezondur final oynayan ancak geçtiğimiz sezon kupayı Barcelonba'ya kaptıran İngiliz ekibi Manchester United, bu sezon B Grubu'nda Şampiyonlar Ligi macerasına başlayacak. B Grubu'nda temsilcimiz Beşiktaş'ın yanı sıra, Almanya Şampiyonu Wolfsburg ile de karşılaşacak olan Manchester'da teknik direktör Alex Ferguson rakiplerini değerlendirdi.

Zor bir kura çektiklerini söyleyen Ferguson kulübün resmi İnternet sitesine yaptığı açıklamada, "Özellikle Rusya ve Türkiye deplasmanları zor eşleşmeler. CSKA son yıllarda çok güçlendi. Ve Türkiye'de deplasmanlar her zaman zor oluyor. Bundesliga'da geçtiğimiz sezon kazandıkları başarıdan dolayı Wolfsburg'un da ne kadar kaliteli bir ekip olduğunu biliyoruz" dedi.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki ilk maçını 15 Eylül'de Manchester United ile BJK İnönü Stadı'nda oynayacak. İkinci maçını Rus takımı CSKA Moskova ile 30 Eylül'de deplasmanda oynayacak olan Siyah-beyazlılar, 21 Ekim'de VfL Wolfsburg ile Almanya'da karşı karşıya gelecek. Grup maçlarının ikinci devresine 3 Kasım'da İstanbul'da Alman takımı VfL Wolfsburg ile başlayacak olan Beşiktaş, 5. maçında İngiltere'ye gidecek ve 25 Kasım'da Old Trafford'da Manchester United'a konuk olacak. Siyah-beyazlılar son maçını ise 8 Aralık'ta CSKA Moskova ile BJK İnönü Stadı'nda oynayacak.

B Grubu'nun maç programı ise şöyle: 15 Eylül
Beşiktaş-Manchester United
VfL Wolfsburg-CSKA Moskova

30 Eylül
CSKA Moskova-Beşiktaş
Manchester United-VfL Wolfsburg

21 Ekim
VfL Wolfsburg-Beşiktaş
CSKA Moskova-Manchester United

3 Kasım
Beşiktaş- VfL Wolfsburg
Manchester United-CSKA Moskova

25 Kasım
Manchester United-Beşiktaş
CSKA Moskova- VfL Wolfsburg

8 Aralık
Beşiktaş-CSKA Moskova
VfL Wolfsburg-Manchester United