Günün içinden

Cuma 28.08.2009
Son Güncelleme: Cuma 28.08.2009
ABONE OL
Dopinge resmi onay!
Görme Engelliler Federasyonu ilginç bir skandala imza attı. Temmuz ayında Amerika'da yapılan Dünya Şampiyonası öncesi, Görme Engelliler Federasyonu tüm sporcuları doping kontrolünden geçirdi. Ömer Galip Kesim'de pozitif bulgular çıktı. Federasyon buna rağmen sporcuyu ABD'ye götürüp yarıştırdı. Bir altın bir de gümüş kazanan Kesim'in dopinginin Uluslararası Görme Federasyonu'na bildirileceğini öğrenen Görme Engelliler Federasyonu, madalyaları iade edeceği açıkladı. Olayın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü' nden de gizlediği öğrenildi.

Bolt uzun atlayacak!

Pekin Olipiyatları ve Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 100 ile 200 metrede kırdığı rekorlarla Dünyayı sarsan Jamaikalı Bolt, uzun atlamayı bir gün denemek istediğini açıkladı. Başarılı atlet, liseye gittiği yıllarda uzun atlamaya merakının olduğunu, sporu bırakmadan önce bu branşı denemek istediğini belirtti.

Bir erteleme daha!

Süper Lig'de daha önce 2 Eylül'de oynanacağı duyurulan Denizli-Sivas maçının, Denizlispor'un başvurusu üzerine 16 Eylül'e ertelendiği bildirildi. İbrahima Bangoura, Koffi ve Berboroviç gibi futbolcuları milli takıma çağrılan Denizli, Avrupa Kupası maçı nedeniyle 2 Eylül'e ertelenen Sivas maçının bir kez daha ertelenmesini istedi. Sivas'ın onayını dikkate alan federasyon maçı 16 Eylül'e erteledi.

Sultanlar İspanya'yı geçti
İzmir'de düzenlenen Fuar Bayanlar Voleybol Turnuvası'nda Türkiye üçüncü maçında İspanya'yı 3-1 yendi. Namğlup yoluna devam eden Filenin Sultanları, son maçını yarın Azerbaycan ile yapacak. Bu arada her iki takım oyuncuları maç bitiminde salondan ayrılmayarak kendi aralarında maçı bir süre daha sürdürdü.
Kerem 3 Eylül'ü bekliyor

Köln Laboratuvarı, milli basketbolcu Kerem Gönlüm'ün başvurusunu değerlendirerek, B numunesinin 3 Eylül'de açılmasına karar verdi. İdrar testinde WADA'nın yasaklı maddelerinden ''cathene'' tespit edilen Kerem, 20 Ağustos'ta B numunesinin açılmasını istemişti. Sonuç negatif olursa Kerem, A Milli Takım'daki yerini alabilecek. Aksi halde cezai süreç başlayacak.