Bu forma hayalimdi

Beşiktaş formasıyla ilk röportajını SABAH'a veren Tabata, "Bu formayı giymek, İstanbul'da yaşamak hep hayalimdi. Artık buradayım ve çok mutluyum" dedi

Delgado'nun sözleşmesini ocak ayına kadar dondurduktan sonra yabancı transferinde önü açılan Beşiktaş, Gaziantepspor'un Brezilyalı 10 numarası Tabata'yı 3 yıllığına renklerine bağladı. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, bizzat görüştüğü Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl ile futbolcunun bonservisi için 8 milyon Euro'ya el sıkışırken, Tabata da kulüpten ilk yıl için 1.400 milyon Euro, ikinci yıl için 1.500 milyon Euro, üçüncü yıl için de 1.600 milyon Euro alacak. Kırmızı-siyahlı ekip ile önceki gün İstanbul'a gelerek takımdan ayrı eşi Renatta'yla birlikle bir otele yerleştirilen Tabata, federasyondaki işlemlerinin halledilmesinin ardından ayağının tozuyla ilk röportajını SABAH'a verdi. Üstüne geçirdiği siyah-beyazlı formanın kendisine çok yakıştığını söyleyen Brezilyalı yıldız, "Bu formayı giymek, İstanbul'da yaşamak hep hayalimdi. Artık buradayım ve çok mutluyum. Büyük bir takıma geldim. Şampiyon olan ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir takım. Bu beni heyecanlandırıyor" diye konuştu.

BU TAKIMDA YILDIZ OLURUM
İnönü'de sahaya çıkacağı günü sabırsızlıkla beklediğini belirten, "Beşiktaş taraftarının coşkusu bambaşka. Ben böyle bir ortamda böyle bir takımda yıldız olurum. Seyirci ile de aramızda özel bir bağ oluşacaktır. Şampiyonluğa oynayan takımlarda oynamak benim gibi futbolcular için büyük avantaj. Burada büyük bir çıkış yakalaşacağıma inanıyorum" şeklinde konuştu.

PARANIN KARŞILIĞINI VERİRİM
Transferi için ödenen 8 milyon Euro'luk bonservis bedelinin yüksekliği hakkında yapılan eleştirilerin üzerinde baskı oluşturup oluşturmayacağını sorduğumuz Tabata, "Aldığım paranın karşılığını veririm. Benim için ödenen para kulüplerin arasındaki bir olay. Bilinmeyen bir futbolcu değilim. Beni Türkiye'de G.Antep'te görerek ve isteyerek aldılar" dedi.

BİZE ULAŞIN