Hem parasını aldı hem de puanını

Beşiktaş'a iki futbolcuyu (İsmail ve Tabata) 14.5 milyon euroya satan G.Antep, İnönü'den de puan çıkardı. Siyah beyazlı takım 4 lig maçında 3. beraberliğini tadarken, muhteşem taraftarını yine üzdü

Beşiktaş'ın fantastik taraftarıyla buluştuğu ilk maçında gözle görülür bir motivasyon patlaması yaşansa da G.Antep karşısında "2 puan" kaybının önüne geçemedi. İbrahim'im Kaş'ı geri dörtlünün sağına monte ederek "Kaş" yapmaya çalışan Mustafa Denizli hücum hattında Nihat- Holosko, Tello, Serdar Özkan dörtlemesi ve 1.75'lik bir boy ortalamasıyla yer aldığı görüldü. Seyircinin hasret dolu, bir o kadar da hararetli desteğini alan Beşiktaş, G.Birliği maçındaki miskin görüntüsünden çok uzak olmasına rağmen yeteri kadar üretken olamadığı oyunda son hamleleri doğru yapamadı. 30'da Tello'nun korner atışında kaleci Mahmut'tan dönen topa ceza yayı üzerinde Nihat sert vurdu. Yan direkte patlayan meşin yuvarlak oyuna geri dönerken Siyah-Beyazlı ekip ilk yarıdaki en etkili pozisyonundan da yararlanamadı. Oyunu kanatlara yayamayan, kısa forvetine ters düz ara paslar üretemeyen Beşiktaş'ın istekli görüntüsü golü bulmaya yetmedi. Tabata'nın cezası nedeniyle yokluğu bir tarafa artık rakip takım saflarına katılmış olmasının verdiği moral bozukluğuna rağmen G.Antep haddini bilerek ve takım kurgusunu bozmadan oynamayı başardı. Ernst'in 54'te az farkla üstten auta giden şutundan sonra G.Antep Beşiktaş'ın daha çok risk almasını bekleyerek kontratağa döndü. 62'de Murat Ceylan'ın 25 metreden vuruşunu Hakan 90'a giderken uçarak çıkardı. Ferrari'nin hem geride, hem ilerde gayreti, Nobre'nin oyuna girmesi G.Antep'in sağlam hattını delmeye yetmedi. 90+4'te Ekrem'in şutunun direkten auta çıkması Mustafa Denizli'nin sarsıldığı ikinci an oldu. Çünkü 83'te Ernst'i oyundan alıp yerine Uğur'u sokunca numaralı tribünde toplu olarak ve ilk kez yuhalandı. Denizli'yi eleştiren "Klavuz kargalara" taraftar da eklenmiş oldu!.

G.ANTEP'İN GÖZÜ DOYMADI!
Sahaya giren taraftar yine tribünlerden sert tepki gördü. Dün gecenin özeti; Tabata için aldığı 8 milyon euroya gözü doymayan G.Antep, Beşiktaş'tan 2 puanını da alırken, Siyah-Beyazlı takım dostları ve ailesiyle maç saatinde doğum gününü kutlayan Baba Erdoğan Demirören'e bir galibiyeti çok gördü.

BİZE ULAŞIN