Kayserispor'a yeni modern tesis

Kayserispor Kulübü'nün yaptıracağı yeni tesislerin temelinin gelecek hafta, A Milli Futbol Takımı'nın Estonya maçı için kente gelişiyle birlikte atılması planlanıyor.

Kayserispor Genel Müdürü Süleyman Hurma, yaptığı açıklamada, Kadir Has Kulüp Tesisleri içinde belirlenen araziye yaptıracakları yeni tesisin temelinin daha önce atılmasının hedeflendiğini, ancak zemin etüdü çalışmaları nedeniyle gecikme yaşandığını bildirdi.

Yeni tesis için proje çalışmalarının tamamlandığını ve temel atma öncesi zemin sertleştirme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Hurma, ''Tesisimizin bulunduğu bölgenin zemini yumuşak. Bu nedenle sertleştirme çalışmaları yapılıyor. Dolgu yapılan alanda zemin 60 santimetre yükselecek. Bu çalışmaların ardından tesisin temelini atacağız'' dedi.

Estonya maçı için Kayseri'ye gelecek A Milli Futbol Takımı'nın Kayserispor tesislerinde konaklayacağını hatırlatan Hurma, yeni tesisin temelini de gelecek hafta milli futbolcular ve Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim'in katılımıyla atmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kayserispor'un geleceği için uzun vadeli planlar yaptıklarını vurgulayan Hurma, şu bilgileri verdi:
''Kayserispor'a kazandıracağımız yeni tesis Türkiye'nin en modern tesisi olacak. Hatta, Avrupa'da bile en fazla birkaç kulüpte eşine rastlanabilir bir tesis olacak. Bu tesis, Kayserispor'un çok uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak şekilde donanımlı olacak. Mesela, Estonya maçı için Kayseri'ye gelecek olan A Milli Takımımız bizim tesislerimizde kamp yapacak. Bu gibi ihtiyaçların karşılanması için Kayserispor tesisleri önemli bir boşluğu dolduracak.''

Yeni kulüp tesislerinin yaklaşık 5 milyon liraya mal olacağının tahmin edildiğini belirten Hurma, mevcut tesisleri PAF takımına bırakacaklarını ve böylece Kayserispor'a yeni yetenekler kazandırılması açısından da önemli bir avantaj yakalayacaklarını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN