Cezalar LÖSEV'e

Fenerbahçe, Daum'un önerisiyle örnek bir uygulama başlatıyor. Futbolculara verilen disiplin cezalarından elde edilen gelirin Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) bağışlanması kararlaştırıldı

Almanya'da görme engelliler yararına çalışan bir derneğin kurucu üyesi olan Christoph Daum, hayır işlerini Türkiye'de de sürdürmeye kararlı... Alman teknik adam, Fenerbahçe'de belki de bütün kulüplere örnek olacak bir uygulamaya imza attı. D a u m , göreve geldiğinden bu yana, disiplinden taviz vermeyen tavrıyla dikkat çekiyor. Antrenmana geç kalmadan, maçta gereksiz sarı kart görmeye kadar birçok konuyu içeren bir ceza yönetmeliği hazırlayan tecrübeli çalıştırıcı, bu yönetmeliği sezon öncesinde tüm futbolculara anlattı.

HAVUZDA TOPLANACAK
O günden itibaren de, her disiplinsizlik olayını not etti. Oyunculara çok büyük rakamlar olmasa da bazı cezalar verildi. Daum, futbolculara kesilen cezaların bir havuzda toplanıp Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) bağışlanması yönündeki projesini yönetime iletti. Yönetimin, Alman teknik adamın bu fikrine olumlu yanıt vermesinin ardından uygulamaya geçildi. Bundan böyle, Fenerbahçe'de futbolculara verilen disiplin cezalarından elde edilen gelir, Lösemili Çocuklar Vakfı'na bağışlanacak.
BİZE ULAŞIN