Bursa havlusu!

Avrupa'ya veda eden Trabzonspor, ligde Diyarbakır ve Manisa mağlubiyetlerinin ardından Bursaspor'u da deviremedi. Zirvenin 8 puan gerisinde kalarak yarışa adeta erken havlu attı!

Toulouse maçı bir kenara, lig yarışında Alanzinho'yu tribünde; Cale, Egemen, Tjikuzu ve Umut'u yedek kulübesinde görünce önce şu iki kelimenin Türk futbolundaki anlamını sorgulamamız lazım! "Rotasyon", işleri yolunda giden teknik adamın aslarına nefes aldırmaya yarayan biraz da keyfine kalmış kadro planlaması. Revizyon ise mağlubiyetlerin ardından kadroda ihtilal yapıp çıkış arayan teknik adamın son mermisi! En azından uygulamadan çıkan tarif bu! Broos, ikinciyi tercih etmişti ligin iki yenisine verdiği 6 puan sonrasında. Cale sezon başından beri sallanırken, Ferhat ile başlamaya elbette kimin itirazı olabilir ki? Trabzonspor'a yıllarını vermiş, çokça da hakkı teslim edilmemiş Hüseyin için yükselen alkışlara bir alkış da bizden. Birbirine ters ters bakan istatistikler var elimizde. Bordomavililer Avni Aker'de Bursaspor'u 11 maçta da mağlup etmiş. Hakem Bülent Yıldırım'ın Avni Aker'de yönettiği dört maçta Trabzonspor sahadan mağlup ayrılmış. İlk tehlike 8'de arka direkte dokunamayan Hüseyin'den. 14'te bir kez daha geliyor Bursaspor. Serbest vuruşta Turgay Bahadır yükseliyor, vuruyor kafayı: 0-1.

İKİNCİ YARIDA GERİ VİTES
Orta sahada organize olamayan Trabzonspor'un top kayıplarına rakibi de eşlik edince masa tenisine dönüyor oyun. 29'da Selçuk sahalarımızda ender görülen hareketlerden birine imza atıyor. Topukla derinlemesine pasına sızan Colman havalandırıyor fileleri: 1-1. 2. yarının başında revizyonu tutmayan Broos, filmi geriye sarıyor! Engin Baytar ve Umut oyunda, Selçuk ve Barış dışarda. 54'de takımın golcüsü(!) Ceyhun'un kafası direkt dibinden auta gidiyor. Volkan Şen ile iki kez ve Turgay ile gole yaklaşan Bursaspor'un son 10 dakikada yaptığı iki değişikliğe Broos'un verecek cevabı yok elbette. 4 haftada 8 puan kayıp yazıyor bordomavililerin hanesinde. Yaz bitiyormuş, havalar soğuyormuş... Trabzon'da kimin umurunda!..

BİZE ULAŞIN