Emre kızardı

Diyarbakırspor karşılaşmasında hakem Suat Arslanboğa'nın eline vurarak gündeme oturan Emre Belözoğlu yine başroldeydi.

Dün akşam oynanan Manisaspor karşılaşmasında, sarı kart gördükten sonra, önce rakibine küfür eden, ardından kendisine kırmızı kart göstereren hakem Tolga Özkalfa'ya sert müdahalede bulunan milli futbolcuya ağır ceza gelmesi bekleniyor.

EMRE BÖYLE KIZARDI-GALERİ

EMRE'Yİ PROVEKE EDİYORLAR

Emre Belözoğlu'nun kırmızı kart görmesini de değerlendiren Daum, milli futbolcunun takım için her şeyi ortaya koyduğunu ifade ederek, "Emre, çok iyi bir sezon başlangıcı yaptı. Bunu rakiplerimiz de biliyor. Bu yüzden de Emre'yi her zaman provoke ediyorlar. Aslında Emre gibi üst düzey futbolcularımızı daha fazla korumamız lazım. Emre'ye (Her maçta provoke edileceksin) demek lazım. Emre bunu bilmeli ve ona göre önlem almalı. Emre'nin tüm bu provokasyonlara karşı iyi futboluyla cevap vermesi lazım"
ifadelerini kullandı.

Diyarbakır maçından sonra spor yazarı Erman Toroğlu, köşe yazısında Emre'yi böyle eleştirmişti.

ERMAN TOROĞLU: Güzelliklere tahammülleri yok (HÜRRİYET)

Ey hakemler. Emre Belözoğlu ve benzerleri iyi futbolcu olabilirler. Ama Emre Belözoğlu ve benzerlerini, yaptıkları küstahlıklarla ve sportmenlik dışı hareketler sonunda benzetemezseniz, önceki gün Diyarbakır'da olduğu gibi sizi benzetirler. Sonra diyorlar ki, "Erman Hoca hedef gösteriyor." Emre Belöz-oğlu'nun Suat Arslanboğa'ya yaptığı hareket ona değildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun otoritesineydi. Hakemler giydiğiniz üniforma sizin değil. Federasyon'un üniformasıdır, unutmayın. Emre Belözoğlu'nun Arslanboğa'ya yaptığı hareket Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'e yapılmış demektir. Hakemin soyadı Arslanboğa'ydı ama bence gidip mahkeme kararıyla, Tavşanboğa olarak değiştirmesi lazım

BİZE ULAŞIN