Hızır Acil Servis

Manisa önünde 81 dakika sancı çeken F.Bahçe, "1 ay oynamaz" denen ancak 15 gün sonra dönen Alex'in asistinde Güiza'yla öne geçti. Ardından Manisa 1-1'i yakaladı... Yine sonradan giren 'nöbetçi golcü' Semih, 90+4'te 3 puanı getirdi

Milli maç arasına 'kayıpsız' girmekten başka bir düşüncesi olmayan Fenerbahçe Manisa karşısına etkin ve oyuna hakim bir görüntüyle başladı. Sezon başı denilen "Bu orta saha ile zor baş edilir" düşüncesi doğrultusunda Alex, Emre, Santos, Kazım ve Cristian izleyene hoş gelen kombinasyonlarla maçın kendi lehlerine kolay geçeceği izlenimini verdiler. Hele 15'le 20 arası tribünler keyif içindeydi. O paslaşmalar sırasında Alex boş kaleye dokunamadı, Santos'un bir vuruşu dışarı çıktı ama kimsenin umurunda değildi. Görüntü 'Gol gelecek' diyordu. Ama sırıtanlar vardı. 72'de ilk şutunu çeken Alex çekimser, sağ kanatta çok aranan Gökhan'ın yerine oynayan Bekir etkisiz, Santos tutuktu. Güiza deseniz yine kayıplardaydı. Gol gelmedikçe sıkıntı artarken Manisa da fırsatları kullanmaya başladı. 28'de Simpson'ın dışarı giden kafa vuruşu, 56'da yine aynı futbolcunun plasesini Volkan'ın dışarı çelmesi Kadıköy'ü korkuttu. Fenerbahçe zorlamaya çalışıyor, Manisa aradan gol bulmaya çalışıyordu. Daum değişiklik için 72 dakika bekledi. Tam yeni düzen geliyor derken bu kez tabloyu Emre bozdu. Gereksiz konuşmaktan takımını 75'te 10 kişi bırakırken kaptan sorumluluğunu tartışmaya açıyordu! Carlos'un "Her maç için bir kahramanımız oluyor" sözlerini doğrularcasına 79'da Güiza çıktı. Alex'in şık pasında plaseyle ağları bulurken "Maç kurtaramaz" diyenlere nispet yapıyordu. Yorgunluk ve yoğun trafik sonrası Fenerbahçe'nin dün akşamı kazanmasının önemli olduğunu düşünürken Manisa aynı fikirde değildi.

SEMİH'İN HAYKIRIŞI!
Rakibinin de 1 kişi eksik kalmasından yararlanmak için yüklendikçe yüklendi ve 85'te Ergin'le beraberlik golünü buldu. Bu skorla bu kez sarı-lacivertliler sezonun ilk 'can acıtan' puan kaybını yaşayacak diyorduk ama bu defa da Kadıköy'ün 'gerçek kahraman'ı ortaya çıktı. Semih uzatmanın 3. dakikasında Alex'in direkten dönen kafa vuruşunu golcü kimliğiyle takip edip ağlara gönderirken adeta "Bana artık 90 dakika üst üste şans verin" dercesine haykırıyordu!!!

BİZE ULAŞIN