Marsel sahnede

ABD Açık'ta Nazmi Bari'den tam 46 yıl sonra bir Türk tenisçi korta çıkıyor. Marsel İlhan bugün TSİ 18:00'den sonra 6. kortta Belçikalı raket Rochus ile karşılaşacak

Sezonun son Grand Slam'i ABD Açık Tenis Turnuvası bugün başlıyor. New York'taki toplam 24.2 milyon Dolar (3.66 milyon TL) ödüllü turnuva, 13 Eylül Pazar günü sona erecek. İlk kez 1881 yılında düzenlenen ve sert kortta oynanan turnuvanın tek erkekler ve tek bayanlar şampiyonlarına, 1 milyon 600 bin'er Dolar (2 milyon 421 bin TL) para ödülü verilecek. İlk gün tek erkekler ve tek bayanların mücadelesiyle başlayacak turnuvada, tek erkeklerde ilk 3 seribaşı İsviçreli Roger Federer, İngiliz Andy Murray ve İspanyol Rafael Nadal olarak belirlenirken, tek bayanların ilk 3 seribaşı ise Dinara Safina ile Serena ve Venus Williams oldu.

MARSEL BUGÜN KORTTA
ABD Açık'ta iki tane de Türk tenisçisi ana tabloda mücadele edecek. Tek erkeklerde tam 46 yıl sonra, Marsel İlhan ABD Açık'ta raket sallayacak ilk Türk erkek tenisçi olacak. Daha önce 1963'te Nazmi Bari ABD Açık'a katılmıştı. Eleme maçlarında 3 rakibini eleyerek bir ilke daha imza atan Marsel İlhan, bugün Belçikalı Christophe Rochus ile karşılaşacak. 6. kortta TSİ 18:00'deki Kirilenko- Korrytseva maçından sonra Marsel sahneye çıkacak. İpek Şenoğlu da çift bayanlarda ter dökecek.

BİZE ULAŞIN