"Biz Karakartalız"

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 01.09.2009 14:12 ABONE OL
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı taraftarlara seslenerek, ''Takımımızı bir maçlık, üç maçlık sonuçlarla değerlendirmeyin. Sezon sonuna kadar tribünlerimizi doldurarak, takımımıza destek olun'' dedi.

Demirören, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin eylül sayısında yer alan başyazısında camiaya, ''Henüz ilk haftalarda yapılan acımasız yorumların takımımıza olan güveninizi, coşkunuzu bozmasına izin vermeyin'' diye seslendi.

Başkan Demirören, şunları kaydetti:

''(Kartallar yüksekten uçar) diye bir söz vardır. Genelde insanlar kartalın yüksek uçmasına odaklanırlar. Oysa kartal, daha ileriyi görebilmek için yüksekten uçar. Şu an en yüksekte, çifte şampiyon unvanlı takım olmamız daha da ilerileri görebilmemiz için büyük bir fırsattır.

Turkcell Süper Lig, Türkiye Kupası ve Avrupa'yı kapsayan 10 aylık uzun bir maratonun henüz ilk haftalarındayız. Henüz ilk haftalarda yapılan acımasız yorumların takımımıza olan güveninizi, coşkunuzu bozmasına izin vermeyin. Geçen sezon ligin ilk yarısını 6. sırada bitirip, sezon sonunda iki kupayı aldığımızı unutmayın. Sizlerden ricam; takımımızı bir maçlık, üç maçlık sonuçlarla değerlendirmeyin. Sezon sonuna kadar tribünlerimizi doldurarak, takımımıza destek olun.

Biz Karakartalız; en yüksekten bakıp, ileriyi görmeliyiz. Çünkü herkesin göremediğini görenler, herkesin başaramadığını başarabilirler. Biz ruhu olan takımımızla, ruhu olan başarılar elde etmeye devam edeceğiz.''

Geride kalan sezonun şampiyonluk kutlamalarına da değinen başkan Demirören, şunları kaydetti:
''Bu yıl şampiyonluk kutlamaları sırasında sokaklara, caddelere baktım. Çifte şampiyonluktan daha önemlisi el ele vermiş milyonlardan oluşan siyah-beyaz tek bir yürek gördüm. İşte biz bunu sağladığımız sürece, kocaman tek bir yürek olabilmeyi başardığımız sürece büyük Beşiktaşımızın önünde hiç bir güç duramayacaktır.

Daha ilerilere bakmaya, daha ilerilere koşmaya, daha büyük şampiyonluklar yaşamaya, birbirinden önemli projeleri hayata geçirmeye çalışmamızla, emeğimizle ve duruşumuzla devam edeceğiz.''