Mevlüt kadrodan çıkarıldı

Salı 01.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 01.09.2009 18:42
ABONE OL
Mevlüt Erdinç, sakatlığı nedeniyle (A) Milli Futbol Takımı aday kadrosundan çıkarıldı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, 5 Eylül'de Kayseri'de Estonya ile karşılaşacak milli takımın aday kadrosunda yer alan ve sakatlık problemleri olan Mevlüt Erdinç, Hamit Altıntop, Gökhan Gönül, Gökhan Zan ve Hakan Balta'nın, bugün Kayseri Acıbadem Hastanesi'nde muayeneden geçirildikleri belirtildi. Açıklamada, Paris Saint-Germain-Lille maçında sol omzu üzerine düşen ve rakip oyuncunun da aynı bölge üzerine düşmesi nedeniyle çifte travmaya maruz kalan Mevlüt Erdinç'in sol omzunun eklem kılıfında yırtık tespit edildiği bildirildi. Sol omzu kol askısına alınan Mevlüt'ün kulübüne bilgi verildiği ve aday kadrodan da çıkarıldığı açıklandı.

Bu arada, sol bacak alt arka grup adalesindeki sakatlık nedeniyle Bayern Münih'in Wolfsburg'la yaptığı maçı yarıda bırakmak zorunda kalan Hamit Altıntop'a yapılan muayene ve incelemede, problemli bölgede 1. derecede zorlanma ve ödem tespit edildi. Hamit'in tedavisine hemen başlanırken, sakatlığın seyrinin takip edileceği kaydedildi.

Ayrıca, kulüplerinin son lig maçlarında oynamalarına engel olacak şekilde sağ bacak üst arka grup adalelerinde 1. derece zorlanma bulunan Gökhan Gönül ile Gökhan Zan'ın tedavilerine takımdan ayrı devam edilmesine ve kendilerine özel egzersiz programı uygulanmasına karar verildi.

Galatasaray-Kayserispor maçında sol ayağına aldığı darbe sonucu oyuna devam edemeyen ve dün takımının Ankaraspor maçında kulüp ve milli takım sağlık ekipleri arasındaki iletişimle kontrollü olarak yer alan Hakan Balta'nın şikayetlerinde aşırı bir artmanın olmadığı da belirlendi. Milli oyuncunun tedavisinin ve egzersiz programının milli takım kampında yürütülmesi kararlaştırıldı.