"Daha iyisini yapmaya çalışacağım"

Çarşamba 02.09.2009 13:10
ABONE OL
Beşiktaş'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği Rodrigo Tabata, siyah - beyazlı takımda oynayacağı için çok mutlu olduğunu belirterek, şu ana kadar elde ettiği kariyerin daha iyisini yapacağını söyledi.

BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Brezilyalı futbolcu Tabata, "Burada olduğum için çok mutluyum. Kariyerim açısından çok önemli bir nokta oldu. Burada arkadaşlarıma elimden geldiğince yardım edeceğim." diye konuştu.

Tabata, "Gaziantepspor'da gerçekten de çok parlak bir kariyer elde ettin ve Türkiye'de transfer döneminde en çok istenen futbolculardan biri haline geldin. Ligin yıldızları arasına katıldın ve şimdi de Türkiye'nin en büyük takımlarından Beşiktaş'tasın. Beşiktaş'taki hedeflerin nelerdir?" şeklindeki bir soruya, şu karşılığı verdi: "Daha iyisini yapmaya çalışacağım. Brezilya'dayken zaten büyük bir takım için oynuyordum. Şimdi benim için bu yarışın tekrar başladığını biliyorum. En büyük amacım tekrar kendimi gösterip büyük bir takıma gitmekti. Bunu da başardım. Şimdi daha iyisini yapmak için uğraşacağım."
Beşiktaş'ın orta sahadaki oyun kurucu eksikliği konusunda da konuşan Tabata, "Öncelikle burada bana güven duydukları için büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Buraya geldim ve elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım. Antrenmanlara çıktığım zaman daha fazla efor sarfedeceğim, her şeyin daha fazlasını yapmaya çalışacağım. Hep beraber bu takımı daha iyi yerlere getirmek için uğraşacağız."
ifadelerini kullandı.

Forma verildiği taktirde ilk resmi maçının Galatasaray derbisi olacağı hatırlatılan Brezilyalı futbolcu, "Hocam görev verdiği takdirde zaten ben elimden gelenin en iyisini yapacağım. Burada antrenmanlarımı yapıp en iyi şekilde hazırlanacağım. Maç günü tamamen hazır olacağım. Bu tür maçlar, her futbolcunun hayatında yaşamak istediği maçlardır. Bana da böyle bir şans gelirse bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırım." diye konuştu.

Tabata, Şampiyonlar Ligi'nde B Grubu'nda yer alan siyah - beyazlıların zor bir grupta yer aldığını aktararak, "Fakat bizim de şansımızın olduğunu düşünüyorum. Her takım birbiriyle rekabet edecek güçte. O nedenle bizim üstümüze düşen, maçlarımızı kazanmak. Kendimize güvenimizi tam anlamıyla sağlarsak sonrası gelir." şeklinde konuştu.