Daum'la değiştik

Nöbetçi golcü Semih, Daum ile kazandıkları iki şampiyonluktaki takım ruhunun geri döndüğünü ve her maçta bitiş düdüğüne kadar mücadele ettiklerini belirtti

Çarşamba 02.09.2009
ABONE OL
Manisaspor karşılaşmasında oyuna girmek için ısınma hareketleri yaparken foto muhabirlerinin yanına gelerek "Girip golümü atarım, gol sevincini de bu köşede yaşarım" diyen Fenerbahçe'nin golcüsü Semih Şentürk sözünü tuttu. Milli oyuncu, teknik direktör Daum ile büyük değişim yaşadıkların şu sözlerle ifade etti: "Bu sezon takımda Daum ile yaşadığımız 2003-2004 ve 2004-2005 şampiyonluklarındaki ruhun geri döndüğünü görüyorum. O sezonu da hatırlarsanız, maçı hiç bırakmayan son dakikaya kadar asılan bir takım vardı ve o zaman da birçok maçı son dakikalarda atılan gollerle kazanmıştık. Yani Daum takıma gücü son dakikaya kadar kullanmamızı, maçın son düdük çalana kadar sürdüğünü ve mücadeleye devam etmemiz gerektiğini aşıladı."

YENİLERE DESTEK VERDİ
Takım olarak bu sezon kenetlendiklerini belirten Semih, Samandıra'daki değişimi şöyle dile getirdi: "Geçtiğimiz sezonun aksine takımı bir arada tutmaya çalışan çok daha fazla isim var. Alex- Carlos-Emre-Santos-Lugano gibi isimler saha dışında takımı kenetlemek adına yaptıklarının dışında saha içinde de sorumluluk alıyorlar, böyle olunda da takımın patlama kuvveti artıyor." Yeni transferlere de değinen milli futbolcu, çok kaliteli bir kadroya sahip olduklarını, yabancı transferlerin kariyerlerinin tartışılmaması gerektiğini belirterek, "Mehmet Topuz, Özer ve Bekir'in kaliteleri belli. Mehmet ve Özer talihsiz sakatlıklar yaşadılar ve yavaş yavaş hazır hale geliyorlar" diye konuştu.