Gollerin 5'te biri "kafa"dan geldi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 02.09.2009 10:38 ABONE OL
Turkcell Süper Lig'in dört haftasında gollerin 5'te biri, yani yüzde 20'si kafa vuruşundan kaydedildi. Ligde 4 haftada toplam 86 gol atılırken, bunların 17'si kafa vuruşlarıyla filelerle buluştu.

Ligde kafa golü konusunda Ankaraspor ve Bursaspor en golcü takım konumunda. İki takım da dört haftada rakip ağlara 3'er kafa golü bıraktı.

4 büyüklere bakıldığında; Fenerbahçe ilk dört haftada attığı 10 golün hepsini ayakla kaydetti ve ağlarında gördüğü gollerin hepsi de ayakla atıldı. Beşiktaş'ın da hiç kafa golü atmadığı ve yemediği gözlendi. Galatasaray ise attığı 13 golün 2'sini kafayla rakip ağlara gönderirken, 2 kafa golünü de kendi ağlarında gördü. Kafa ile gol bulamayan Trabzonspor ise kendi ağlarında 2 kafa golüne engel olamadı.

Ankaraspor'dan Murat, Adnan, Brabec; Bursaspor'dan Zapotocny, Ömer Erdoğan, Turgay, Galatasaray'dan Arda, Kewell; Kayserispor'dan Aydın ve Makukula (2); Denizlispor'dan Angelov; Trabzonspor'dan Remzi; Gaziantepspor'dan Da Silva; Antalyaspor'dan Jedinak; Ankaragücü'nden Emre; Gençlerbirliği'nden Mustafa takımlarına kafa golü kazandıran futbolcular oldu.

Bu arada Kayserispor'dan Makukula, Galatasaray'la yaptıkları maçta biri kendi kalesine olmak üzere 2 kafa golü attı.

GOLLERİN YARISI SON YARIM SAATTE

Öte yandan, ilk dört haftada atılan gollerin yarıya yakın kısmı son 30 dakika içerisinde geldi. 4 haftada atılan 86 golün 40'ı 60-90. dakikalar arasında kaydedildi. Buna karşın gollerin 24'ü 1-30. dakikalar arasında atılırken, 22 gol de 30-60. dakikalar arasında kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU