Görev adamıyım

Avrupa Şampiyonası'nda Kerem'in yerine 4 numarada oynaması beklenen Ersan, "Hocam nerede görev verirse versin elimden gelenin en iyisini yaparım" dedi

Salı 02.09.2009
ABONE OL
Ankara'da düzenlenen Efes Cup'ta A Milli Takım'ın hayal kırıklığı yaratmasına rağmen, sergilediği performansla takımın vazgeçilmezlerden biri olacağını gösteren Ersan İlyasova, Avrupa Şampiyonası'nın başlamasına sayılı günler kala umut verici açıklamalar yaptı. Milli Takım Menajeri Harun Erdenay'ın İstinya Park'ta sahibi olduğu Gaga Restoran'da ayyıldızlılar için verdiği moral yemeğinde karşılaştığımız Ersan ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Doping yaptığı iddiasıyla kadrodan çıkarılan Kerem Gönlüm'ün yerine 4 numarada görev yapması beklenen milli basketbolcu, bu konuda Bogdan Tanjevic'in kendisiyle özel konuştuğunu belirterek, "Kerem çok önemli oyuncu. Polonya'da olmaması büyük kayıp oldu. Tanjevic, daha çabuk adapte olduğum için 4 numarada Kerem'in yerine beni tercih ettiğini söyledi. Zaten Barcelona'da 4 numara da oynuyordum. Hocam nerede görev verirse versin fark etmez. Elimden gelenin en iyisini yaparım" dedi.

'GRUP LİDERİ OLABİLİRİZ'
Polonya'da 7 Eylül'de başlayacak olan Avrupa Şampiyonası'nda Litvanya, Polonya ve Bulgaristan'ın bulunduğu guruptan lider olarak çıkacaklarına inandığını söyleyen Ersan İlyasova, "Hocamız Efes Cup'ta bir takım denemeler yaptı. Bizim için hazırlık maçları niteliğindeydi. Orada izlenen Milli Takım ile Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek takım arasında elbette farklar olacak. İlk maçımızı turnuvanın en iddialı takımlarından biri olan Litvanya ile oynayacağız. Eğer bu karşılaşmayı kazanırsak liderlik için işimiz gerçekten çok kolaylaşır" ifadesini kullandı.

SADECE MİLLİ TAKIM

Barcelona'da şampiyonluğa yaptığı büyük katkı sonrası geri döndüğü Milwaukee Bucks ile yeniden NBA'de mücadele edecek olan Ersan İlyasova, "Şu anda NBA'i değil sadece Milli Takım'ı düşünüyorum" dedi.