Kırmızıda durduk!

Geçen sezon ligin ilk 4 haftasında 20 olan kırmızı kart sayısı, bu sezon 5'te kaldı Yüzde 75 indirim sarı kartlara yansımadı; 120 futbolcu, 172 defa sarı kart gördü

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 02.09.2009 ABONE OL
Geçen sezonun ilk dört haftasına göre oyunculara çıkan kırmızı kartlarda gözle görülür bir azalma var. Evet bizim ligimizde inanması biraz güç oluyor ama bu gerçek... Geçen sezona oranla ligimizde ilk 4 haftada çıkan kırmızı kart sayısı yüzde 75 oranla azaldı. İlk hafta hiç kimse kırmızı kartla cezalandırılmadı. İkinci hafta Manisa'da Simpson, üçüncü haftada Gaziantep'te Tabata, bu hafta da Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş, İstanbul BŞB'den Tum ile F.Bahçeli Emre Belözoğlu kırmızı kart gören oyuncular oldu. Dört haftada oynanan toplam 35 maçta (Denizlispor- Sivasspor karşılaşması ertelendi) toplam beş kırmızı kart... Geçen sene 36 maçta bu rakam 20 olmuştu. Yani ligdeki kırmızılar yüzde 75 indirimle 4'te 1'e düştü.

SARI KARTLAR ARTTI
Ligimizde görülen sarı kart sayısında ise ufak bir artış söz konusu... Geçen sezon 164 olan rakam şimdi bir maçı eksik olan ligimizde 172'yi buldu. Evet sayı çok fazla yütselmiyor ama yine de bir artış var. Detayı ise daha güzel! 172 sarı kart var ama sarı kart gören oyuncu sayısı 120... Ligde ilk dört haftada üç sarı kart görerek sarı kart cezası sınırına gelmeyi başaran tam 12 oyuncu var.

HEP AYNI OYUNCULAR
Aslında isimlerin bazılarını tahmin etmek hiç de zor değil... İşte dört haftada üç sarı kart gören oyuncular: Ediz Bahtiyaroğlu (2 tanesi Ankaraspor'da), Elyasa (Ankaragücü), Ozan İpek, Ali Tandoğan (Bursa), Bülent Ertuğrul, Ragıp Basdağ (Eskişehirspor), Zurita (Gaziantepspor), Efe İnanç (İstanbul BŞB), Saidou, Bilal Aziz Özer (Kayseri), Nizamettin Çalışkan, Yiğit İncedemir (Manisaspor). 4 haftada 28 oyuncu da 2'şer defa sarardı. Birer sarısı bulunan oyuncu sayısı ise 80... İki tezat oluşturan iki farklı rakam; biri kırmızı, diğeri de sarı kartlar... Ya bizim oyuncularımız gerçekten akıllandılar ya bu rakamlar tesadüf ya da aynı yoldayız fakat hakemlerimiz durumu idare ediyor.


BUGÜN NELER OLDU