Süper lig panorama

Salı 02.09.2009
ABONE OL
GOL KRALLIĞI
3 GOL: Tazemeta (Diyarbakırspor), Youla (Eskişehirspor), Daniel Güiza (Fenerbahçe), Harry Kewell (Galatasaray)
2 GOL: Ceyhun Eriş, Darius Vassell (Ankaragücü), Sercan Yıldırım, Ömer Erdoğan (Bursaspor), Mendoza (Diyarbakırspor), Mehmet Yılmaz (Eskişehirspor), Kazım Kazım, Semih Şentürk (Fenerbahçe), Arda Turan, Baros, Nonda (Galatasaray), Julio Cezar Da Silva (Gaziantep), Mustafa Pektemek (Gençlerbirliği), İbrahim Akın (İstanbul BŞB), Cangele, Makukula (Kayserispor), Isaac (Manisaspor)

ASİST KRALLIĞI
6 ASİST: Arda (G.Saray)
3 ASİST: Ali Tandoğan (Bursa),
2 ASİST: Adnan Güngör (D.Bakır), Burak Yılmaz (Eskişehir), Alex, Emre Belözoğlu (F.Bahçe), Cangele (Kayseri)

HAFTANIN PROGRAMI
5 Eylül CUMARTESİ 21:00: Türkiye-Estonya, 9 Eylül ÇARŞAMBA: Bosna Hersek-Türkiye, SÜPER LİG 5.HAFTA (11-13 EYLÜL): İstanbul BŞB-Trabzon, Bursa-Fenerbahçe, Antalya- A.Gücü, Manisa-Sivas, Denizli-Diyarbakır, G.Birliği- Eskişehir, Gaziantep- Kasımpaşa, Kayseri-Ankara, Galatasaray-Beşiktaş, 16 EYLÜL: Denizlispor-Sivasspor (3.hafta erteleme maçı)

KART RAPORLARI
SARI KARTLAR: Ediz Bahtiyaroğlu, Elyasa, Ceyhun Eriş, Barbaros Barut (A.Gücü), Brabec (Ankara), Zitouni, Şenol Can, Orhan Ak (Antalya), Fink (Beşiktaş), Ali Tandoğan, Turgay, Zapotocny, Ozan İpek (Bursa), Emin Aladağ (Denizli), Basem, Adnan Güngör (D.Bakır), Bülent Ertuğrul, Serdar, El Saka, Ragıp Basdağ (Eskişehir), Bekir İrtegün, Cristian, Güiza (F.Bahçe), Murat, Erkan, Zurita, Gökhan Öztürk (G.Antep), Radeljic, İlhan Eker (G.Birliği), Yekta Kurtuluş (Kasımpaşa), Cangele (Kayseri), Ergin, Eren Aydın, Simpson, Nizamettin, Yiğit İncedemir (Manisa), Sedat, Erman, Yasin (Sivas), KIRMIZI KARTLAR: Ceyhun Eriş (A.Gücü), Emre Belözoğlu (F.Bahçe), Tum (İst.BŞB) Sarı kart cezalısı yok.

HAFTANIN OLAYI
EVET böyle birşey futbol... Bir devrimi gerçekleştirirsiniz, takımı ikinci yaparsınız, istikrarlısınızdır da, fakat ilk dört haftada puan alamazsanız yuhalanırsınız. Geçen sezon "Biz seni duruşunla seviyoruz" diyen Sivas taraftarları, Diyarbakır yenilgisiyle istenmeyen adam ilan etti Uygun'u... Bülent Hoca'nın hataları oldu; demeçleri yıprattı. Eleştiriler her yerde olduğu gibi burada da vardı. Ama şimdi "Uygun mudur?" bu hareket... Bu tavır üzerine gençler, yeni nesil antrenörler nasıl hareket edecek, ne düşünecekler?

MESAJ KUTUSU
MUSTAFA Denizli'nin agresif tavırları, son dönemdeki ilginç açıklamaları, 4 haftada kaybedilen altı puan ve Tabata transferi... Otoriteler; Beşiktaş yazarları, hazırlık maçlarında "Avrupa için golcü şart" yazdılar. Denizli'nin 10.5 numara isteği, siyah- beyazlı takımda 'şart olan' iyi bir golcü transferini arka planda bıraktı. Bobo kapris, Nobre sakatlık sezonunu açtı, Nihat hazırlık havasında... Beş resmi maçta üç golü var siyahbeyazlıların; onları da Tello, Fink ve Holosko ile buldu. Şimdi Tabata için "Yetersiz" ve "Kurtarıcı değil" görüşleri hakim... Takımda ise hâlâ gol atacak forvet yok! Ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe, henüz 4. haftadan Beşiktaş'ın altı puan önünde zirvedeler... '10.5 numara' Beşiktaş'a hayırlı olsun!

CEZA TAHTASI EMRE BELÖZOĞLU (F.BAHÇE)
2007-08 dahil; Avrupa'daki 7 sezonunda 90 dakika oynadığı maç sayısı sadece 20... Yani G.Saray'daki parlak dönemlerinden sonra ilk kez böyle form tutuyor Emre... Hakemin yanında rakibini itiyor; küfür ederek oyundan atılıyor ve takımını 10 kişi bırakıyor. Suat Arslanboğa'nın yapamadığını Tolga Özkalfa yapıyor ve papaz o pilavı yemiyor. Diyarbakır ve Manisa maçları bir defa daha gösterdi ki: Emre değişmiyor!

HAFTANIN YILDIZLARI
Espinoza (Diyarbakır) Şener (Diyarbakır) Correa (G.Antep) Servet (G.Saray) Toledo (Kayseri) Harbuzi (G.Birliği) Murat C. (G.Antep) Mehmet (Manisa) Semih (F.Bahçe) Cangele (Kayseri) Kewell (G.Saray)

HAYAL KIRIKLIKLARI
Tolga (Kasımpaşa) A.Dereli (Sivas) Bajic (Denizli) Dixon (Manisa) Özgür (Kasımpaşa) Fahri (Denizli) Emre (F.Bahçe) Ceyhun (A.Gücü) Veysel (Antalya) Nihat (Beşiktaş) İlhan (Ankara)