30 yıl sonra Avrupa takımı geliyor

Perşembe 03.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 03.09.2009 14:31
ABONE OL

İtalya Serie A takımlarından Livorno'nun, TFF 2. Lig 4. Grup takımlarından Adana Demirspor ile 4 Eylül Cuma günü özel maç yapmak için yarın Adana'ya geleceği belirtildi.


Adana Demirspor basın sözcüsü Önder Serin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde (ÇGC) düzenlediği basın toplantısında, Livorno'nun özel maç için yarın özel bir uçakla tam kadro Adana'ya geleceğini söyledi. Karşılaşmanın 4 Eylül Cuma günü saat 21.00'de 5 Ocak Stadı'nda yapılacağını belirten Serin, maç için tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydetti.

Livorno'nun İtalya Serie A'da mücadele ettiğini ve ateşli taraftarları ile tanındığını belirten Serin, ''Taraftarımız istediği ve kendimize yakın bulduğumuz için, ayrıca Livorno da Adana Demirspor gibi işçi kökenli bir takım olduğu için özel maç yapmak istedik'' dedi.

Kentin yaklaşık 30 yıldan bu yana Avrupa liglerinde mücadele eden bir takımı konuk etmediğini anlatan Serin, özel maçla bu özlemin de giderileceğini kaydetti. Taraftarlardan stadı doldurmalarını beklediklerini ifade eden Serin, maç biletlerinin ise, yarın saat 14.00'dan itibaren stadyum gişelerinden satışına başlanacağını bildirdi. Serin karşılaşmanın biletlerini kapalı 20, maraton 10 ve kale arkaları 5 TL olarak belirlediklerini de sözlerine ekledi. Serin, İtalyan takımın işçi takımı olduğu için tercih edildiğini sözlerine ekledi.

https://www.sabah.com.tr