Bu kale düşmez

Sezon başında taraftara "Eski heyecanları yok" eleştirisi getiren Daum, SABAH aracılığıyla Sion ve Manisaspor maçlarının yıldızı kabul ettiği sarı-lacivertli tribünlere övgüler yağdırdı

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 03.09.2009 ABONE OL
Bir süre önce Daum'un Alman basınına verdiği bir demeç dikkatimizi çekmişti. Alman hoca, F.Bahçe taraftarlarında eski coşkuyu, heyecanı göremediğini belirtmişti. Yaptığı son basın toplantılarında ise Daum bu kez 12. adamın coşkusunun eski düzeye geldiğini belirtti. Hatta "Son Manisa maçındaki Semih'in mucize golünü seyircimizle hep beraber attık" ifadesini kullandı. Peki Daum'a coşkuyu eksik hissettiren ve yeniden tribünlerin ayağa kalktığını inandıran etkenler neydi? Bu soruyu Alman teknik adama sorduk. Söz Daum'un: "Dünyada büyüyen, yatırım yapan bir çok kulüp var. F.Bahçe'yi farklı kılan taraftarıyla, camiasıyla olan bütünlüğü. Ayrıldığımda bir kez daha geleceğimi söylerken, bu coşku ve heyecanı yaşamak için gelmeyi düşünüyordum.

KADIKÖY BİZİ ZAFERE TAŞIYACAK
Tekrar geldiğimde tüm camia benimle şampiyon olunacağına inandığını söylüyordu. Ben ise hep beraber başaracağımızı söylerken, dile getirmekte zorlandığım bir eksiklik gözlemledim. Tesisleşme, yönetimin kurduğu kadro mükemmeldi ama heyecan eksikti. Bunun somut örneği de kombine satışlarının düşüklüğüydü. Başarılı bir kamp döneminin ardından sezonu açtık. İyi sonuçlar geldi. Lige iyi başlayınca beklediğim kıpırdanmayı gördüm. Özellikle Sion ve Manisa maçlarında tribünler muhteşemdi. Manisa karşısında 1-1'ken bile taraftarın desteği bana F.Bahçe'yi sevdiren başlıca göstergeydi. Artık taraftarımızın hep yanımızda olacağına inanıyorum. F.Bahçe'yi büyük kılan etkenlerden biri o seyircinin Saracoğlu Stadı'nı bir 'Kale' yapmasıdır. Zorlandığımız maçlar olabilir, puan kayıpları bile yaşayabiliriz. Ama uzun vadede Kadıköy'deki zaferlerimiz bizi başarılara taşıyacak. Ortaya çıkan tablo sonrası rahatlıkla söyleyebilirim ki, "We Come Back." (Geri Döndük)

BUGÜN NELER OLDU