Favorim Üç

En iyi performansı 3 numara oynadığında gösterdiğini söyleyen Hidayet, "Polonya'daki Avrupa Şampiyonası'na madalya için gidiyoruz. 2007'nin izlerini sileceğiz" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 03.09.2009 ABONE OL
Basketbol Milli Takımımız, Polonya'da 7 Eylül'de başlayacak Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdürürken kaptan Hidayet Türkoğlu SABAH'a konuştu. Ankara'daki Efes Cup'ta istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten yıldız basketbolcu, "Hocamız, Avrupa Şampiyonası öncesinde tüm oyunculara yer vererek herkesin form durumu hakkında bilgi sahibi olmayı istedi. Bu turnuvadan sonraki toplantılarda, Tanjeviç bizi çok zorlu 9 maçın beklediğini ve Polonya'da başarılı olmamız gerektiğini, Efes Cup'ta yapılan hatalardan herkesin ders alması zorunluluğunu anlattı. Görev alacak arkadaşların bunu en iyi biçimde değerlendirmelerini, forma için savaşmalarını istedi" diye konuştu.

"GÖZÜMÜZ KÜRSÜDE"

Hidayet, Polonya'daki hedefleri için "Biz, ilk gruptan lider çıkacağımıza takım olarak inanıyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda hedefimizi kürsü olarak belirledik; madalya için mücadele edeceğiz. İki yıl önceki şampiyonanın kötü imajını alacağımız başarılı sonuçlarla sileceğiz" ifadesini kullandı. Kerem Gönlüm'ün doping testinin pozitif çıkmasının kamptaki herkesi şok ettiğini belirten Hidayet, "Bu olaya hala hiç kimse inanamıyor. Kerem Gönlüm, hem insan hem de sporcu olarak mükemmeldir. Polonya'da bizimle olamazsa, büyük bir kayıp. Şimdilik hocamız 4 numarada Ersan İlyasova'yı düşünüyor. Zaman zaman Semih de burada görev yapacak" dedi. Bunun üzerine yönelltiğimiz "Sen de çok yönlü bir oyuncusun. En çok hangi pozisyonu seviyorsun?" sorusunu ise Hidayet'in yanıtı şöyle oldu: "1 numaradan 4 numaraya kadar her pozisyonda oynarım. En çok 3 numarayı seviyorum ve orada daha fazla başarılı oluyorum. Ama koç Tanjeviç, '4 numarada oyna' derse elbette hiç itiraz etmem."

"ELA RENK KATTI"
Başarısında en büyük pay sahiplerinin annesi, babası, eşi, Efes Pilsen ve coach Aydın Örs olduğunu belirten milli basketbolcu "Kızım Ela doğduktan sonra hayata bakışım değişti. Onun doğum günü olan 26 Şubat benim en mutlu günlerimin başında geliyor. Adı gibi, hayatımıza renk kattı. Onun doğuşu, performansımın artmasında çok etkiliydi. Orlando'da çok iyi bir sezon geçirdim. Finalde Lakers'e kaybettik. Kariyerime NBA'de şampiyonluk eklemeyi çok arzuluyordum" dedi.


BUGÜN NELER OLDU