Kardeş kavgası

Paraguay'da beş kırmızı kart çıkan derbi sonrası 30 yaşındaki Olimpia taraftarı Carlos Sosa, rakip takım Cerro Porteno'yu destekleyen kardeşi Elvio tarafından bıçaklanarak öldürüldü

Perşembe 03.09.2009
Güncelleme: Perşembe 03.09.2009
ABONE OL
Paraguay'da Cerro Porteno'nun Olimpia'yı 1- 0 yendiği derbi büyük kavgalara sahne olurken, bir de aile trajedisi yaşandı. 30 yaşındaki Olimpia taraftarı Carlos Sosa, Cerro Porteno'yu tutan 20 yaşındaki kardeşi Elvio Sosa tarafından bıçaklanarak öldürüldü. İki takım arasındaki derbinin ardından Popular gazetesinden bir muhabir ve foto muhabiri de fanatik taraftarlar tarafından feci şekilde dövüldü. İki takım taraftarları arasında çıkan kavgada iki polis, birçok otobüsün taşlanması sonucu içindeki yolcular da hafif şekilde yaralandılar.

MAÇ 10 DAKİKA GEÇ BAŞLADI
Karşılaşma olaylı geçerken FIFA kokartlı hakem Carlos Torres, Olimpia'dan üç, Cerro Porteno'dan iki oyuncuyu kırmızı kartla oyun dışı bıraktı. Porteno'dan 7. dakikada Torren ve 70'de Britez atılırken, Olimpia'dan 44. dakikada Caballero ile Vargas bir dakika sonra da Vizcarrondo kırmızı kartla oyun dışı kalarak sahayı terk ettiler. Ancak gergin maçta saha dışına gönderilenler sadece iki takım futbolcuları değildi.
Hakem Torres, iki takımın teknik direktörünü de atarak tribüne gönderdi. 35 bin kişinin izlediği karşılaşmada 25. dakikada kendi kalesine gol atan Dario Caballero henüz karşılaşmanın başına kafasına isabet eden yabancı maddeyle hafif şekilde yaralandı ve bu nedenle karşılaşma yaklaşık 10 dakika geç başladı.