Kerem Gönlüm'e kötü haber

Perşembe 03.09.2009 17:30
Güncelleme: Perşembe 03.09.2009 17:31
ABONE OL
Doping içeren madde kullandığı için (A) Milli Takım aday kadrosundan da çıkarılan Kerem Gönlüm'ün, açılan (B) numunesi de pozitif çıktı.

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Köln Laboratuvarı, Kerem Gönlüm'ün bugün açılan (B) numunesinin de pozitif çıktığını bildirdi.

Beko Basketbol Ligi'nde, Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker takımları arasındaki play-off final serisinin 5. maçından sonra yapılan idrar testinde, WADA'nın yasaklı maddelerinden ''cathene'' tespit edilen Kerem Gönlüm, Basketbol Federasyonu'na 20 Ağustos tarihinde verdiği dilekçe ile (B) numunesinin de açılmasını talep etmişti. Köln Laboratuvarı da Kerem'in bu başvurusunu değerlendirerek, numunenin 3 Eylül 2009 tarihinde açılmasına karar vermişti.

Bu arada, (B) numunesinin pozitif çıkması üzerine, konuyla ilgili hukuki süreç de başlayacak. Basketbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından toplantıya çağrılacak Kerem Gönlüm, savunmasını verecek. Verilen savunmayı değerlendirecek Hukuk Kurulu, sporcuya verilecek cezayı belirleyecek. Bu noktada, Kerem Gönlüm cezayı kabul edecek ya da itiraz hakkını kullanacak. İtiraz ettiği takdirde dosya tahkime gidecek ve verilecek kararın ardından ceza kesinleşmiş olacak.