Sıcak ilişkiler

TFF, Ankaragücü ile Ankaraspor arasındaki bağlantıyı araştırıyor. Ankaragücü yönetiminde Ankara Belediyesi Basın Koordinatörü Kavlak ile Zabıta Müdürü Ercan'ın olması dikkat çekiyor

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 03.09.2009 ABONE OL
Günlerdir Türkiye'nin gündemini meşgul eden Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu'na ve Ankaragücü- Ankaraspor birleşmesine el koyan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iki kulüp arasındaki ilişkileri mercek altına alırken, sarı-lacivertli kulüp yönetiminde yer alan bazı isimler araştırılan ilişki açısından dikkat çekici. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek'in Ankaragücü Başkanı seçildiği kongrede yönetime Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden isimler de girdi.

BAŞ AĞRITACAK İSİMLER
Ankaraspor'da futbol şube sorumlusu olan ancak Ankaragücü'ne başkan seçildikten sonra "Orada fahri olarak görev yapıyordum" diyen Ahmet Gökçek'in yönetiminde belediye ile iş yapan müteahhitlerin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Avni Kavlak ile Ankara Belediye Zabıta Müdürü Mehmet Ercan da bulunuyor. FIFA, UEFA ve TFF'nin statüleri, aynı ligdeki iki kulübün yönetiminde aynı kişi, grup veya gücün bulunmasına izin vermiyor. TFF, bu ilişkilerin dışında transferin son gününde Ankaraspor'dan Ankaragücü'ne giden dört futbolcunun evraklarını da incelemeye başladı. Hukuk Kurulu, konuyu raporlama çalışmalarını sürdürüyor. Bazı üyeler, dün akşam yapılan ve Başkan Mahmut Özgener'in de İsviçre dönüşü ayağının tozuyla katıldığı yönetim kurulu toplantısına katılarak konuyla ilgili ön bilgiler sundu.


BUGÜN NELER OLDU