Toni'yi kıl payı kaçırdı

Perşembe 03.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 03.09.2009 10:02
ABONE OL
Bu sezon yaptığı transferlerle dünya çapında yankı uyandıran G.Saray'ın, en büyük bombayı transferin son günü patlatma planı son anda gerçekleşmedi.

Teknik direktör Rijkaard'ın kaliteli bir golcü istemesi üzerine G.Saray yönetimi acil eylem kararı aldı ve Luca Toni için salı günü harekete geçti. Yönetici Haldun Üstünel, transferi bir gün içinde bitirmek amacıyla salı sabahı Almanya'ya gitti.

Üstünel, 1.93 boyundaki İtalyan golcüyü Alman kulübünden resmen istedi. Ancak Alman yetkililer, bonservis konusunda çok yüksek bir rakam talep ederek "7 milyon euro'dan aşağı satmayız" deyince Üstünel şaşkınlık yaşadı. İtalyan golcü için son olarak 5 milyon euro'yu gözden çıkaran genç yönetici, Bayern Münih'le saatlerce pazarlık yaptı. Fakat çok az indirim yapan Almanlar son olarak 6 milyon 750 bin euro'da diretince bu transfer gerçekleşmedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Şimdi olmadı ama Ocak'ta Aslan

Galatasaray, bu transfer döneminde alamadığı 32 yaşındaki Luca Toni için ocak ayındaki ara transferde yeniden harekete geçecek. Bayern Münih'in, sözleşmesi 2011'de bitecek olan İtalyan golcüden para kazanma fırsatını kaçırmamak için, daha uygun bir rakama "Evet" demesine kesin gözüyle bakılıyor.