Devlerden söz

12 Dev Adam'ın üç uzunu Oğuz, Ömer ve Semih, doping yaptığı için kadrodan çıkartılan Kerem Gönlüm'ü aratmayacaklarını söylediler

Cuma 04.09.2009
Son Güncelleme: Cuma 04.09.2009
ABONE OL
Polonya'da 3 gün sonra başlayacak Avrupa Basketbol Şampiyonası için heyecanlı bir geri sayıma geçildi. Son hazırlıklarını Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda günde çift idmanla sürdüren 12 Dev Adam'ın üç devi Oğuz Savaş, Ömer Aşık ve Semih Erden SABAH'a yaptıkları özel açıklamada, doping yaptığı için kadrodan çıkartılan Kerem Gönlüm'ün yokluğunu hissettirmeyecekleri sözünü verdiler. Dün açılan B numunesi de pozitif çıkan Kerem'in takım için önemli bir kayıp olduğunu belirten Oğuz, "Tanjevic'in onun yerine 4 numarada kime görev vereceği önemli değil. Hangimiz oynarsak oynayalım Kerem'in yerini doldurmak için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu. Zor bir grupta olduklarına da değinen Oğuz, "İlk maçımızı Litvanya ile oynayacağız. Güçlü bir rakip. Eğer iyi bir başlangıç yaparsak grupta liderlik için işimiz kolaylaşır" ifadesini kullandı.

HEPİMİZ İNANÇLIYIZ
Takım olarak kenetlendiklerini söyleyen Ömer Aşık ise, "Polonya'dan madalya ile dönebiliriz. Her şeyin başlangıcı inanmak. Hepimiz inanıyoruz. Ben de Kerem Ağabey'in çok önemli bir kayıp olduğunu düşünüyorum ama böyle kaliteli bir takımda herkesin yeri doldurulabilir" derken Semih Erden, "Kendime güveniyorum. 4 numarada da başarıyla görev yaparım" diye konuştu.

https://www.sabah.com.tr