"Fazla seçenek hocamızın işini kolaylaştırır"

Fenerbahçeli futbolcu Gökçek Vederson, iki sezondur şampiyon olamadıklarını, bu sezon takımdaki herkesin şampiyonluğu çok istediğini söyledi.

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 04.09.2009 13:28 ABONE OL
Can Bartu Kamp Merkezi'ndeki antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan sarı-lacivertli futbolcu, iki sezondur şampiyon olamamanın gerek kendilerinde gerekse yönetim kurulu ve camiada baskı oluşturduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

''Kendi içimizdeki istekten bahsetmek istiyorum. Bu yıl bu takımın her bir parçası, oyuncusu, teknik ekibiyle beraber şampiyon olmayı istiyor. Son iki yıldır şampiyon olamıyoruz. Başkan üzerinde, yönetim üzerinde, bizim üzerimizde ve camia üzerinde bunun getirdiği bir baskı var. Biz bu baskıyı üzerimizden atmaya çalışıyoruz ve şampiyon olmak istiyoruz. Elbette ki diğer rakiplerimiz de en az bizim kadar güçlüler.''

''HERKESTE ÇALIŞMA İSTEĞİ VAR''

Bu sezonu, Luis Aragones yönetimindeki geçen sezonki Fenerbahçe ile kıyasladığında büyük bir fark görüldüğünü anlatan Brezilya asıllı futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

''Geçen yıl biraz daha sıkıntılı bir ortam vardı. Önemli olan bu senedir. İdmanlar sıkıntılı olsa da çok zorlansak da bizden çok şeyler istense de burada siz de birebir görebiliyorsunuz, herkes neşeli, herkeste bir çalışma isteği var. Bunun da takım ortamında olması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum.''

''KAFAMI HAZIR TUTUYORUM''

Vederson, birçok mevkide fazla oyuncunun bulunmasının teknik direktörün işini kolaylaştıracağını düşündüğünü ifade etti.

Kendi mevkisindeki rekabet sorulan Brezilyalı asıllı futbolcu, ''Bu hocamız için gayet iyi bir durum. Çünkü elinizde kaliteli futbolcularınız varsa bu seçenek açısından işi daha da kolaylaştırır. Ben kendimi, hocam bir gün bana güvendiğinde, ihtiyacı olduğunda, ona ve takımıma en iyi şekilde yardımcı olayım diye hazır tutuyorum, kafamı hazır tutuyorum'' diye konuştu.

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Elano'nun transferiyle ilgili düşüncesi sorulan Vederson, ''Ne söylenebilir ki. Sadece Galatasaray için değil Türkiye için de iyi bir transfer. Zaten Brezilya Milli Takımı'nda oynuyor. Umuyorum ki takımında başarılı olur'' şeklinde konuştu.

Adı sezon öncesi haberlerde hep takas ile gündeme geldiği, bunun moralini bozup bozmadığı sorulan Fenerbahçeli futbolcu, ''Beni rahatsız eden hiçbir nokta yok. Çünkü yönetimimiz tarafından bana takasta kullanılacağım şeklinde hiçbir şey söylenmedi. Demek oluyor ki benim çalışmamdan herkes memnun. Burada olduğum sürece, bu formayı giydiğim sürece tamamen kafam burada olacak ve buranın başarısı için çalışacağım'' dedi.