"G.Saray ligin favorisi"

Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Alp Yalman, ''Galatasaray bu sezon ligin favorisi. Çok iyi bir takım kurdu ve keyif veren futbol oynuyor'' dedi.

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 04.09.2009 14:36 ABONE OL
Radyospor'da programa katılan Alp Yalman, Brezilyalı futbolcu Lincoln'ü ağır dille eleştirirken, Galatasaray yönetimini de doğru transfer politikası nedeniyle övdü.

Galatasaray'ın bu sezon keyif veren futbol oynadığını anlatan Yalman, sarı-kırmızılı kulübün bu yıl çok başarılı bir transfer politikası izlediğini söyledi.

Alp Yalman, ''Galatasaray çok düzgün bir transfer politikası izledi. Takımın ihtiyaçlarını iyi tespit edip, doğru adamlar alındı. Tabii önemli olan eldeki malzemeyi iyi hale getirmekti, Frank Rijkaard da bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Galatasaray keyif veren futbol oynuyor'' ifadelerini kullandı.

Transferde harcanan paralara da değinen Yalman, ''Galatasaray'ın harcamalarına baktığımızda tek yorum yapılır; demek ki Galatasaray, parası var ki harcıyor. Asıl önemli olan transferlerde söz verilen paralar değil. Verilen sözlerin yerine getirmesi'' dedi.

''LİGİN FAVORİSİ GALATASARAY''

Galatasaray'ın Hollandalı teknik direktörü Frank Rijkaard'ın çok başarılı olduğunu kaydeden Yalman, ligin şampiyonluk için favorisi olarak da Galatasaray'ı gösterdi.

Yalman, ''Frank Rijkaard'ı çok takdir ediyorum. Ciddi ve disiplinli. İnşallah Galatasaray'da büyük işlere imza atacak. Galatasaray bu sezon ligin favorisi. Çok iyi bir takım kurdu ve keyif veren futbol oynuyor. Çok başarılı işler yapacak kadro ve anlayışa sahibiz'' diye konuştu.

''FENERBAHÇE CİLVE YAPTI''


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Arda Turan ısrarını ciddiye almadığını vurgulayan Yalman, bu girişimi, ''dengeleri bozmak'' olarak yorumladı.

Eski başkan Alp Yalman, şöyle devam etti:

''Galatasaray Arda'yı satmayarak ve kaptan yaparak çok doğru bir hamle yaptı. Aziz Yıldırım'ın Arda'yı transfer etmek gibi bir niyetinin olduğunu düşünmüyorum, bu girişimi ciddiye almadım. Bana göre Fenerbahçe, Arda'yı transfer etmek istiyor havası yaratarak, cilve yaptı. Bana göre Aziz Yıldırım, transfer etmek değil, dengeleri bozma girişimi yaptı.''

LİNCOLN'E AĞIR ELEŞTİRİ

Galatasaray'da bu sezon başında sözleşmesi feshedilen Lincoln konusuna da değinen Yalman, sarı-kırmızılı kulübün Brezilyalı futbolcu için harcadığı 14 milyon avro için ilginç bir değerlendirme yaptı.

Yalman, ''Lincoln için 14 milyon avro değil, 2 avro bile fazla. Avrupa'da hiçbir takım Galalatasaray gibi acemice davranmıyor. Lincoln'e 2 değil, 1 avro bile verilmez. Galatasaray, kendisine Lincoln için verilecek para neyse hemen satmalı, çünkü 1 avro bile verilmez diyorum. Formasını ıslatmayan, verdiği sözleri yerine getirmeyen bir profesyoneli benim aklım almıyor'' diyerek görüşlerini aktardı.