Portakal'a devam!

G.Saray yönetimi iki Hollandalı teknik adamı altyapının başına getiriyor. Rijkaard isimleri yönetime verdi. Yeni ekip, Hollandalı hocaya tek tek oyuncularla ilgili rapor verecek

Cuma 04.09.2009
Güncelleme: Cuma 04.09.2009
ABONE OL
Galatasaray yönetimi, altyapının da başına bir Hollandalı teknik adam getirmek için yaptığı çalışmaların sonuna geldi. Yönetim geçtiğimiz gün Rijkaard ile bir görüşme yaparak konuyu tekrar masaya yatırdı. A Takım'da oynattığı sistemi altyapı futbolcularına da uygulatmaya başlayan ünlü teknik adam iki Hollandalı hocanın isimlerini yönetime sundu. Bu konuda yönetimin de tam desteğini alan Rijkaard, genç yıldızların takıma kazandırılması için yeni teknik adamlarla koordineli bir çalışma yapacak.

RİJKAARD AÇIKLAMIŞTI

Rijkaard Tam Saha dergisine verdiği röportajda, "A takımın teknik direktörü olarak benim asli görevim gençleri takıma kazandırmak değil. Bunu tek başına benim yapmam çok zor, çünkü çok fazla zaman alan bir uğraş bu. Oysa ben A takımla ilgilenmeliyim. İşte bu nedenle bu iş kadro işi. Altyapılarda iyi bir organizasyon, iletişim ve kurumsal yapı kurarsanız, o kaynaktan beslenirsiniz. Ama bunu teknik adamın yapması imkansızdır. Bu ayrı bir uzmanlık alanı, apayrı bir iştir. Nitekim Hollanda'da pek çok gençlik futbol akademisi vardır ve onlar bize raporlama yaparlar. Biz gidip seçmeyiz. Biz sadece yapılmış olanı değerlendirebiliriz" diyerek altyapıya da Hollandalı bir ekibin geleceğinin mesajlarını vermişti.