"Böyle bir şey dünyada yok"

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 05.09.2009 11:43 ABONE OL
Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Aivo Orav, Türkiye-Estonya maçı için geldiği Kayseri'de geceyi, Grup 38 Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Yaldızlı'nın Hisarcık beldesindeki yazlık villasında geçirdi. Orav, ''Taraftar derneğinin bizi misafir etmesi çok dostça bir duygu. Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde olmamıştır'' dedi.

Gördüğü konukseverlikten oldukça memnun olduğunu ifade eden Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Aivo Orav, sabah Kayseri mutfağında yer alan sucuk-pastırma ve katmer yiyerek kahvaltı yaptı.

Türkiye ile Estonya arasında oynanacak maçı izlemek için Kayseri'ye geldiğini ifade eden Aivo Orav, şunları söyledi:

''Taraftarlar derneği elçiliğimize başvuruda bulunarak bizi Kayseri'ye davet ettiklerini, gelecek taraftarları da misafir etmek istediklerini söylediler. Biz bu nazik davet karşısında çok duygulandık. Memnuniyetimizi Türk Dışişleri Bakanlığı'na bildirdik. Kayseri'de çok sıcak karşılandık.

Taraftar derneğinin bizi misafir etmesi çok dostça bir duygu. Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde olmamıştır. Akşam oynanacak maçın dostluk içerisinde bitmesini diliyorum. Bu davranış, diğer spor taraftarlarına umarım iyi bir mesaj olur. Ne olursa olsun, maçı kim kazanırsa kazansın önemli olan dostluk, arkadaşlık... Zaten sporun amacı da bu.''
Grup 38 Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Yaldızlı da Estonya Büyükelçisi ve diğer elçilik personelini misafir etmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

Yaldızlı ''Dernek üyelerimiz, Estonya'dan gelen misafirleri kendi evlerinde misafir etti. Biz, kurulan bu dostluğun sürmesini istiyoruz. Konuklarımızı Kayseri'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz'' diye konuştu.

Hasan Yaldızlı'nın misafirlerini konuk ettiği yazlık villanın bahçesine Türk Bayrağı ile Estonya Bayrağı da asıldı.

BUGÜN NELER OLDU