Manifesto!

G.Saray Başkanı Polat, sarı-kırmızılı kulüpteki "Liseli-Alaylı" polemiği için G.Saray Dergisi'ne yazdığı manifesto gibi makalede "Biz bu boş tartışmaları çoktan aştık. G.Saraylılık bir bütündür" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 05.09.2009 ABONE OL
Galatasaray'da bitmek bilmeyen Liseli- Alaylı tartışmalarına sarı-kırmızı kulübün başkanı Adnan Polat, kaleme aldığı ve adeta bir manifesto özelliğini taşıyan makalesiyle yeni bir açılım getirdi. Galatasaray kulübün resmi yayın organı G.Saray Dergisi'nin Eylül sayısındaki makalesinde Polat Galatasaraylılığın tüm ögeleriyle bütünlüğüne dikkat çekip, bu nedenle bölünemez ve parçalanamaz olduğunu vurgulayarak, ''Bu yolda uğraş verenler, tarih boyunca olduğu gibi, hiçbir zaman başarılı olamazlar. Galatasaray, Türkiye'dir'' dedi.

TARTIŞMALAR BİZİ ZAYIFLATIR
Son dönemde yaşanan tartışmalara, ''Galatasaraylılık'' başlığı altında yayınladığı makaleyle yeni bir pencere açan Polat, kulüp taraftarlığının tarifini de yaptı. Galatasaray'ı diğer pek çok kulüp örneğinden farklılaştıran gerçeğin bu noktada ortaya çıktığını anlatan Adnan Polat, "Köklü bir gelenek üzerinde kurulan bir yapı, kitlelere mal olmuş bir kulüp, tüm dünyada tanınarak markalaşmış bir isim ve başarılarla dolu bir tarihe sırtını dayamanın sağladığı özgüvenle geleceğe yönelen bir camia... Bütün bunların bir özetini yaptığımızda karşımıza çıkan gerçeğin adı Galatasaray'dır, Galatasaraylılıktır'' ifadelerini kullandı. Galatasaray Kulübü Başkanı Polat, dergideki yazısının son bölümünde şunları kaydetti: "Yapısal olarak güçlü olmayanların, o kurumu ayakta tutacak geleneğe ve güce sahip olmayanların, varlıklarını sürdürebilmesi, tarihe kalıcı anlamda bir imza atabilmeleri mümkün değildir. Yanlış tartışmalarla, hatalı ayrıştırmalarla bu gücümüzü ancak zayıflatırız. Oysa ki Galatasaray, bu boş tartışmaları çoktan aşmıştır. Galatasaraylılık, tüm ögeleriyle bir bütündür."

LİSELİLERE
Galatasaray Spor Kulübü'nün gurur duyduğumuz geçmişi, sahip çıktığımız kültür ve geleneği, Galatasaray'ın en büyük gücüdür. Kulübümüz, aradan geçen 104 yıl içerisinde üstlendiği misyonu ve misyonunun heyecanını, bugün milyonlarca insanımızı ortak ederek devam ettirmektedir.

ALAYLILARA
Galatasaray, artık kendisinin kuruluş sınırlarını çoktan aşarak, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden farklı insanların gözbebeği ve kendileriyle aidiyet bağı kurdukları ortak payda olmuştur. Galatasaray ismini dünya sahnesine taşıyan, marka değerini artıran, yaygın sempati ve hayranlık ağını oluşturan da bu isimsiz milyonlarca sade Galatasaraylıdır.

BUGÜN NELER OLDU