Sponsoru da bizden

A Milli Takım'ın madalya almayı hedeflediği Polonya'daki 36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nın 5 büyük sponsorundan biri Türkiye'den Beko oldu

Cumartesi 05.09.2009
Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009
ABONE OL
2006 yılından bu yana Türkiye Basketbol Ligi sponsorluğu yaparak basketbola destek veren Beko, 36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nın ana sponsoru oldu. 7-20 Eylül tarihleri arasında Polonya'da düzenlenecek olan ve 12 Dev Adam'ın madalya hedefiyle gittiği şampiyonada, 5 büyük sponsordan biri olan Beko, böylece basketbola verdiği desteği Türkiye Ligi'nden sonra uluslararası arenaya yeniden taşımış oldu. Şampiyonada diğer sponsorlar ise, spor malzemeleri zinciri bulunan İntersports, Polonya petrol şirketi Orlen, yine aynı ülkenin bir numaralı elektrik şirketi PGE ile sigorta ve finans şirketi PZU.

2010'UN DA SPONSORU BEKO
Daha önce de 6-16 Ağustos tarihleri arasında Çin'de yapılan Asya Basketbol Şampiyonası'nın ana sponsoru olan ve Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na destek verecek olan Beko'yla ilgili Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, basketbola sağladıkları desteğe devam edeceklerini söyledi.

3 ŞAMPİYONAYA 2.5 MİLYON DOLAR
Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir ise basketbolun markalarına önemli katkılar sağladığını belirterek "Markayı basketbolla özdeşleştirmeye çalışıyoruz. Devamında bu tür aksiyonlar olunca bunlarla da ilgileniyoruz. Uygun gördüklerimize sponsor oluyoruz" dedi. Beko'nun Avrupa Şampiyonası'nın yanı sıra Asya ve Dünya şampiyonalarına da sponsor olduğu ifade edilirken, Avrupa için 750 bin, Asya için 500 bin, Dünya şampiyonası için ise 1 milyon 250 bin dolar olmak üzere toplam 2.5 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığı da ileri sürüldü.