Gökhan 'Zan'lısı zemin

Karşılaşma öncesi tartışma yaratan Kadir Has Stadı'nın kötü zemini futbolumuzu etkilerken Gökhan Zan kasığından sakatlandı. Deneyimli futbolcu Bosna'da yok

Pazar 06.09.2009
ABONE OL
Hem teknoloji hem de görüntü açısından Türkiye'nin güzel statlarından biri olan Kayseri Kadir Has Stadı, zemin açısından ise yine sınıfta kaldı. Geçen sezondan bu yana henüz zemini tam olarak oturmayan statta, tek kurban ise Galatasaray'ın milli stoperi Gökhan Zan oldu. 32. dakikada bir pozisyon sonrası kasığından sakatlanan 'Cam adam' lakaplı stoperimiz oyuna devam edemedi ve yerini Önder Turacı'ya bıraktı. Milli Takım'daki sakatlar kervanına eklenen Gökhan'ın çarşamba günkü hayati önem taşıyan Bosna Hersek karşılaşmasına yetişmesi çok zor görünüyor. Kadroya bir stoper daha çağrılması, bu ismin Emre Aşık olması bekleniyor.

OYUN PLANINI BOZDU
Zemin, A Milli Takım'ın oyun planını da direkt etkiledi. Uzun Estonya karşısında yerden etkili olmaya çalışan ay-yıldızlı futbolcuların topları sürekli sekerken bu, pas hatalarının artmasına neden oldu. Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'in de maç öncesi zemin hakkında oyuncularını uyardığı öğrenildi.

https://www.sabah.com.tr