Hüzünlü veda

Amerika Açık Tenis Turnuvası'na Marsel İlhan'dan sonra çift bayanlarda ikinci tura kadar yükselmeyi başaran milli tenisçi İpek Şenoğlu da veda etti

Pazar 06.09.2009
ABONE OL
Amerika Açık Tenis Turnuvası'nda ikinci tura kadar yükselerek Türkiye adına tarih yazan Marsel İlhan'dan sonra bir diğer tenisçimiz İpek Şenoğlu da elendi. Yılın 4. ve son Grand Slam'i olan Amerika Açık Tenis Turnuvası'nda, çift bayanlarda mücadele eden milli tenisçi İpek Şenoğlu, Kazak partneri Yaroslava Shvedova'yla birlikte turnuvaya ikinci turda veda etti. Çiftlerde dünya sıralamasında 55 numarada bulunan İpek ve partneri, dün sabaha karşı oynanan karşılaşmada 5 numaralı seri başı Daniela Hantuchova (Slovakya)- Ai Sugiyama (Japonya) ikilisine 4-6, 6-1 ve 6-2'lik setlerle mağlup oldular. İlk sete iyi başlayan Şenoğlu-Shvedova çifti, ikinci ve üçüncü sette ise konsantrasyonlarını tamamen kaybettiler.

15 BİN DOLAR KAZANDI
Elenmesine rağmen ikinci tura kadar yükseldiği için 15 bin dolarlık ödülün sahibi olan İpek, New York'ta gösterdiği bu performansla gelecek için umut verdi. Bu arada Amerika Açık'ta mücadele eden ve 46 yıl sonra Nazmi Bari'nin ardından ikinci tura yükselmeyi başaran ilk Türk erkek tenisçi olan Marsel İlhan da, önceki gün Amerikalı John Isner ile oynadığı maçı kaybederek elenmişti.