Kaldı üç final

4'te 4 parolasıyla son viraja giren Milli Takım, Estonya engelini aşarken, Fatih Terim, "Taş gibi takımız. Bosna'ya kazanmak için gideceğiz. Geriye üç final maçı kaldı" dedi

Pazar 06.09.2009
Son Güncelleme: Pazar 06.09.2009
ABONE OL
A Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, 4-2 kazanılan Estonya maçının ardından oyuncularını kutladı. Şok bir golle maça yenik başladıklarını kaydeden Terim, "Yine de çabuk toparlandık ve rakip kaleyi ablukaya aldık. Taş gibi bir takımız. Estonya önünde de bunu gösterdik. Bizim için önemli olan 4 tane 3 puandı. Bir tanesi gitti, şimdi Bosna'ya hazırlanıyoruz. Kalan üç maçımızı da kazanırsak, Güney Afrika'ya gideceğimize inanıyorum" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın maç sonunda soyunma odasında tebrik ettiği ay-yıldızlı çalıştırıcı, sakat oyuncularına değindi ve "Gökhan Zan'ın durumu pek iyi gözükmüyor. Durumu ciddi. Herhalde Bosna'da olmayacak. Emre Belözoğlu da hastaneye gitti. Ama önemli bir şeyi yokmuş. Kayseri'den en az hasarla çıkmak isterdik. Ancak tribünleri dolduran ve bizi harika karşılayan seyirciye özellikle teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

ARDA'YA ÖVGÜLER
Sakat oyuncuların yerine kadroya yeni isimler dahil edeceğinin sinyalini veren Fatih Terim, karşılaşmanın yıldızı olan Arda Turan hakkında, "Bosna maçında da en önemli kozum olacak. Bugün (dün) çok iyiydi. Kendisine verilen görevi tamamen yaptı" derken, mucizeyi gerçekleştireceklerini söyledi. Bosna Hersek'in Ermenistan deplasmanında 2-0 kazanmasını sürpriz olarak değerlendirmeyen Terim, "Estonya karşısında 4 golümüz yanında 14 tane de net pozisyonumuz var. Forvet oyuncularımız etkili. Geriye üç final maçımız kaldı. Bosna'ya kazanmaya gideceğiz ve elimizden geleni yapacağız. Bizi yenerlerse de kendilerini tebrik edeceğiz. Ancak Bosna'da galip gelirsek, play-off oynayan takımın Türkiye olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.