Keita savaş açtı!

Galatasaray'ı, "Lyon'dan daha büyük bir kulüp" olarak niteleyen Kader Keita, "Bu transfer hayatımı değiştirdi. Fransa'da son iki yılım felaketti. Galatasaray'da kariyerim için savaş vereceğim" diye konuştu

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 06.09.2009 ABONE OL
Galatasaray'ın Fildişili Yıldızı Abdul Kader Keita, Galatasaray Dergisi'nin eylül sayısında yer alan röportajında transferinin hikayesini ve iki aylık Türkiye deyenimlerini paylaştı. İşte Keita'nın açıklamaları: "Galatasaray'ı çoktandır tanıyor ve büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Menajerime teklifi sunmuşlar. Daha sonra yöneticiler ve Rijkaard beni ikna etti. G.Saray'ın Avrupa kupalarındaki maçlarını ve derbileri takip ediyordum. Çok etkileyeci bir kulübe geldim. Kendi içinde markalar yaratmayı başarmış. Burada katıldığım taraftar etkinliklerinden çok etkilendim. Galatasaray, Lyon'dan daha büyük bir kulüp.'' Galatasaray'a transferinin hayatını baştan aşağı değiştirdiğini belirten Keita, "Burada futbolculuk kariyerimi devam ettirmem lazım, o yüzden şimdi savaşma zamanı'' ifadesini kullandı. Fildişi Sahilli futbolcu, şunları kaydetti: Galatasaray'a transfer olmak, hayatımı baştan aşağı değiştirdi. Burada taraftarlar bana Lyon'da olmayan bir duygu hiss e t t i r d i l e r . O.Lyon'daki iki yılım felaketti. Dolayısıyla 2 sezon boyunca teklif almadım. G.Saray'da futbolculuk kariyerimi devam ettirmem lazım, o yüzden şimdi savaşma zamanı.'' Türkiye'deki hayatından memnun olduğunu dile getiren Keita, "İnsanlar çok sempatik. Takım arkadaşlarımın arasında kendimi çok iyi hissediyorum. Önemli olan da bu galiba'' derken, kendisini en verimli hissettiği mevki olarak da sağ çizgiyi gösterdi. Keita, "Ben hep sağ kanattan hücuma katılan bir oyuncu oldum. Benim tercihim ve kendimi en faydalı hissettiğim yer sağ çizgi'' diye görüşleri aktardı.

BİZDE İDEAL 11 YOK
Keita, maçlarda her koşulda 3 puan kazanmak için mücadele etmek zorunda olduklarını kaydederek, bunun için öncelikle yüksek seviyede konsantrasyona ihtiyaçları bulunduğunu söyledi: "Fildişi Sahilli futbolcu, şu ifadeleri kullandı: Herkes bizden yüzde yüz vermemizi bekliyor. Rijkaard'ın tüm oyuncuları kullanmak üzere geliştirdiği bir sistem var. Herkes dolayısıyla elinden gelen katılımı sergilemeye çalışıyor."

KEİTA GOLLERE DEVAM EDİYOR
Keita dün milli takımında da gollerine devam etti. 2010 Dünya Kupası Afrika elemelerinde Burkina Faso ile karşılaşan Fildişi Sahili'nin ilk ve son gollerini atan Keita, takımının 5-0'lık galibiyetinde önemli bir pay sahibi oldu.

BUGÜN NELER OLDU