"Özil Almanya'yı zafere taşıdı"

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 06.09.2009 14:09 ABONE OL
Alman Milli Takımı'nın dün akşam Güney Afrika Cumhuriyeti'ni 2-0 yendiği hazırlık maçında çok iyi bir performans sergileyen ve bir de gol atan Werder Bremen'in Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil'e, Alman gazetelerinden övgüler yağdı.

''Berliner Morgenpost'' gazetesi, ''Özil Almanya'yı zafere taşırı'' başlığıyla verdiği haberde, ilk golün asistini yapan ve 2. golü atan Mesut'un maç sonrasında, ''İstediğim her şeyde başarılı oldum ve performansımdan memnunum. Takım olarak çok iyi oynadık ve hakkımızla kazandık'' şeklinde görüş belirttiğini yazdı.

Maçın ilk golünü kaydeden Mario Gomez'in de ''Geçen oyunlardan çok daha iyi oynadık. Almanya'da Mesut gibi bir oyuncu uzun zamandır yoktu. Böyle bir oyuncuya sahip olduğumuz için mutlu olmalıyız'' şeklinde konuştuğu ifade edildi.

Takım kaptanı Michael Ballack'ın da ''Teknik direktör bir şeyleri değiştirmek istiyordu. Bir değişime ihtiyacımız vardı. Yeni sistem oldukça iyi işledi. Mesut harika oynadı'' diye konuştuğu kaydedildi.
''Bild am Sonntag'' gazetesi de ''Özil bizi mutlu ediyor'' başlığıyla verdiği haberde, alt başlık olarak da ''En nihayet Almanya yeniden bir oyun kurucuya sahip'' şeklinde ifadeye yer verdi.

Almanya'nın Mesut ile birlikte yeniden ümitlendiği yorumu yapılan haberde, ''Bu çocuk bizi gerçekten mutlu ediyor. Yılın başında Türkiye adına değil de Almanya adına oynamaya karar vermesi ne kadar güzel'' şeklinde ifade kullanıldı.

Mesut'un mükemmel bir oyun çıkartarak milli takımda ilk onbirdeki yerini garantilediği görüşüne yer verilen haberde, attığı 2. golün de çok güzel bir gol olduğu kaydedildi.

Haberde, ''Artık gol atabilmesi de Özil'i, teknik direktör Löw'ün Rusya maçı için en önemli silahı haline getirdi. Löw, şunu iyi biliyor: Özil önemli anlarda, doğruyu yapabilecek bir oyuncu'' şeklinde görüşe yer verildi.

''Welt am Sonntag'' gazetesi ise Almanya'nın Güney Afrika Cumhuriyeti'ni zorlukla yendiğini, ancak Mesut Özil'in çok iyi bir oyun çıkarttığını ve gelecekte de ilk onbirde yer almasının beklendiğini yazdı.

Gazeteler ayrıca, defansta yer alan Serdar Taşçı'nın ise beklenen performansı gösteremediğini, bu nedenle de ikinci yarıda oyundan alındığını ve yerine Heiko Westermann'ın girdiğini ifade ettiler.

BUGÜN NELER OLDU