TFF'den sert uyarı

Pazar 06.09.2009 12:56
Güncelleme: Pazar 06.09.2009 12:58
ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ankaragücü ve Ankaraspor kulüplerine ihtar verme kararı aldı.
Ankaraspor'un müsabakalara katılmasının engellenmesi gündeme geldi.

TFF Yönetim Kurulu, Kayseri'de, Mahmut Özgener başkanlığında olağanüstü toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı sonrası, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu, alınan kararları açıkladı.

Toplantıda, 30 Ağustos'ta yapılan Ankaragücü Genel Kurulu'ndan sonra ortaya çıkan oluşum ile ilgili hukuk kurulunun yaptığı inceleme ve hazırladığı raporun incelendiğini ifade eden Egemenoğlu, şunları söyledi:

''Raporla ilgili konu oldukça uzun bir şekilde değerlendirildi. Bunun sonucunda statümüzün 2 maddesine ve tescil talimatımızın 1 maddesine aykırılık teşkil edecek ve sportif rekabeti engelleyecek şekilde bir durum oluştuğu tespit edildi. Bu doğrultuda UEFA kararları doğrultusunda, Ankaraspor ve Ankaragücü kulüplerine derhal bir ihtarname çekilerek, 3 gün içinde bu 3 maddeye aykırılığın giderilmesi, aksi halde 3 günün sonunda bu durum düzeltilmezse Ankaraspor Kulübü'nün tedbiren müsabakalara katılmasının engellenmesi kararlaştırıldı. İki kulübe de talimatlara aykırılık eyleminden dolayı disiplin kuruluna sevk edileceğine ilişkin ihtarname verilecek. Yarın federasyonumuz iki kulübe de aykırılığın ortadan kaldırılması için 3 günlük süre verecek. Süreç içinde gelişmeler izlenerek, konu gerekirse disiplin kuruluna sevk edilecek.''