Ankaragücü 'ihlal'i Tahkim'e götürüyor

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 07.09.2009 14:48 ABONE OL

Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Ünsal, TFF'nin Ankaragücü'ne ihtar vermesine kulüp olarak anlamadıklarını hatırlatarak, "Futbol Federasyonu ihlalin giderilmesini söyledi. Ancak biz ihlali bulamıyoruz" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Ankaragücü ve Ankaraspor'a ihtarname göndermesinin ardından Ankaragücü'nde yönetimin kafası karıştı. Yönetim giderilmesi gereken ihlali bilmediklerini öne sürerek konuyu Tahkim Kuruluna götürmeye hazırlanıyor. "Biz ihlali bulamıyoruz" diyen Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Ünsal, "Biz derneğiz, Ankaragücü 30 Ağustos tarihinde Genel Kurul yaparak yeni başkanını seçti. Bu genel Kurulun işlemleri dernekler masasına gönderilmedi. Bir gözlemci bulunmadı. İşlemler tamamlanmadan yazıyı aldık. İhlali araştırıyoruz. Ahmet Gökçek, Ankaragücü'nün yeni Başkanı oldu. Ahmet bey Ankaraspor'da resmi bir görevinin olmadığını söyledi. Fahri olarak 28 Ağustos tarihine kadar görev yaptığını belirtti.

Yasal engel olmadan Başkan olduğunu biliyoruz. Bütün işlemler TFF'nin yönetimindedir" dedi. Ünsal, konuyla ilgili Ankaragücü'nün Tahkime itirazı olacağını belirterek, konuyu tahkime götüreceklerini söyledi. 3 gün içinde Ankaragücü genel kurulunun ihlalinin istendiğini belirterek, ihlalin giderilmesi için yeni Genel Kurulun yenilenmesi gerektiğini söyledi. Genel Kurulun 15 günü bulabileceğini söyleyen Ünsal, konuyu hukukçular ile değerlendireceklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU