Doğmamış çocuğa...

Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın Ankaragücü'ndeki yönetim organlarının oluşmadığını belirterek "Federasyon doğmamış çocuğa don biçiyor" tepkisini verdi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 07.09.2009 ABONE OL
TFF'nin Ankaraspor ve Ankaragücü'ne ihlali sonlandırmak için 3 gün süre vermesinin ardından konuşan Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın, Ankaragücü'nün Dernekler Kanunu'na tabi, Ankaraspor'un ise şirket statüsünde olduğuna dikkati çekerek, "Doğmamış çocuğa don biçmeye çalışıyorlar. Federasyon, henüz oluşmamış bir şeye ceza vermeye çalışıyor. Bir genel kurulun tutanakları ellerine ulaşmadan, federasyon nasıl oluyor da bu kararı alıyor? Türkiye'de başka gündem maddesi yokmuş gibi, Milli Takım'ın maçı öncesinde veya sonrasında toplanıyorlar" dedi.

'ÇİFTE STANDART VAR'
Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Ünsal da gerekçeli kararın ellerine geçmesini beklediklerini vurgulayarak, "Karar elimize geçince yönetim kurulu olarak oturur, tartışır ve cevabı kamuoyuyla paylaşırız" diye konuştu. Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz ise kararla ilgili şu yorumu yaptı: "Çifte standart var. Bunun bir siyasi karar olduğunu düşünüyorum. Biz bir şirketiz ve kendi başına bir kulübüz. Kimseyle de birleştiğimiz yok. Ben 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bir kentin belediye başkanı, o şehirdeki takımların onursal başkanıdır. Neden böyle bir konunun içine çekiliyor anlamadım."

BUGÜN NELER OLDU