"Arayı en iyi şekilde değerlendiriyoruz"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 09.09.2009 14:07 ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirerek, çözümler bulma arayışında olduklarını söyledi.

Broos, Trabzonspor Dergisi'nin eylül ayı sayısındaki yazısında, Sivasspor galibiyetiyle başladıkları sezonda, üst üste aldıkları beklenmeyen sonuçlar nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını belirtti.

Teknik heyet olarak hep birlikte bunun sebeplerini araştırdıklarını ifade eden Broos, ''Sivasspor maçına kadar geçen hazırlık sürecinde takım, yükselen bir performans ortaya koyuyordu. Sivas'ta da istediğimiz sonucu aldık. Sonrasında düşüş başladı. Hastalıklar, sakatlıklar yaşadık ama buna rağmen toparlamaya çalıştık. Planımızda olmayan sonuçlar aldık. Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirerek, çözümler bulma arayışında olduk'' dedi.

Kaybettikleri puanların şampiyonluk yarışından uzaklaştıkları anlamına gelmediğini kaydeden Broos, ''Mutlaka alınan sonuçlardan mutsuzuz, ancak hayal kırıklığına uğradığımız söylenemez. Takımıma güvenim sonsuz'' diye konuştu.

Her sonucu takım halinde elde ettiklerini ifade eden Broso, şöyle devam etti:

''Sevinirken de üzülürken de beraber olmayı becerebilmeliyiz. Birilerini suçlamak yerine oyuncularımızı bir an önce kazanmaya çalışmalıyız. Artık kötü sonuçları geride bıraktık. Sakat ve hastalıklardan kurtulup normale dönmeye başladık. Tam anlamıyla kadro yapısına ulaştığımızda her şeyin daha iyiye gittiğini göreceğiz. İyi bir potansiyelimiz olduğu için rahatım.''

BUGÜN NELER OLDU