"Bu saha değiştirmeli"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 09.09.2009 16:12 ABONE OL
Galler Milli Takımı'nın kaptanı Craig Bellamy, milli takım maçlarını Cardiff'deki Millenium Stadı yerine daha küçük bir sahada oynamaları gerektiğini söyledi.

2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 4. Grup'ta mücadele eden Galler'de takım kaptanı Craig Bellamy, Rusya maçından önce gazetecilere verdiği demeçte, 74 bin kapasiteli Millenium Stadı yerine daha küçük bir sahada oynamalarının kendilerine daha yardımcı olacağını belirtti.

Bellamy, Millenium Stadı'nda gereken atmosferin oluşmadığını belirterek, ''Eğer büyük bir stadda sadece 18 bin kişiye bilet satabiliyorsanız, doğal olarak stadın tribünlerinde büyük boşluklar oluşur. Dolayısıyla orada tam bir atmosfer oluşmadığından yüksek tempoda futbol oynamak da zordur'' dedi.

Güney Afrika'daki 2010 Dünya Kupası'na katılma şansı olmayan Galler'de futbol federasyonu Rusya maçı için 10 bin bilet sattığını açıklarken, gelecek hafta bu konuyu tartışacağını duyurdu.

Bu arada Kuzey İrlanda Teknik Direktörü Nigel Worthington da küçük sahalarda taraftarın büyük etken olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Bizim 13 bin 500 taraftarımız 80 bin taraftara bedeldir. Onların bizim nezdimizde değeri her zaman altın gibidir. Onlar bizim Windsor'daki 12. adamımız.''

BUGÜN NELER OLDU