"Takımım için yüreğimi ortaya koyarım"

Çarşamba 09.09.2009 16:16
Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009 16:16
ABONE OL
Galatasaray Bayan Basketbol Takımı'nın yeni transferlerinden Çek Ivana Vecerova, asıl özelliğinin savunma olduğunu ve maçta takımı için yüreğini ortaya koyarak oynayan bir yapıya sahip bulunduğunu söyledi.

Galatasaray TV'de katıldığı programda soruları yanıtlayan Vecerova, savunma özellikli bir oyuncu olduğunu belirtirken, ''Benimle çalışan antrenörler, benden önce bunu isterler. Tabii ki kritik anlarda önemli sayılar atarım. Eğer bana hücumda ihtiyaç varsa, kesinlikle bunu da yaparım. Genelde cana yakın ve sevimli biri olduğumu düşünüyorum, ama maç sırasında güçlü ve takımı için savaşan bir yapıya kavuşurum. Takımım için yüreğimi ortaya koyarım'' dedi.

Galatasaray'ın ilk kez mücadele edeceği Avrupa Ligi'yle ilgili görüşlerini de açıklayan Vecerova, ''Avrupa Ligi gerçekten zordur. Her hafta maç yapıyorsunuz ve zaten kendi liginizde de zorlu maçlarınız oluyor. Birçok yorucu seyahat yapılıyor. Tüm Avrupa Ligi takımları çok güçlü ve iyi savunma yapıyorlar. Bizim için kolay olmayacak, çünkü zor bir gruptayız. Geçen yılki takımım Ros Casares ve Ekaterinburg gibi güçlü takımlar var'' şeklinde değerlendirme yaptı.

Ivana Vecerova, Türkiye'ye gelmeden önce, daha önce İstanbul'a gelmiş futbolcu bir arkadaşıyla konuştuğunu ve onun da kendisine Tomas Sivok'un telefonunu verdiğini, Beşiktaşlı futbolcudan Türkiye ve İstanbul'la ilgili birçok bilgi aldığını anlattı.