Var mısın yok musun?

A Millilerimiz, "Dünya Kupası yarışında varım" iddiasını devam ettirebilmek için Bosna önünde tarihi sınavına çıkıyor. Tek çıkışımız kalan 3 maçı da kazanıp İspanya'ya dua etmek

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 09.09.2009 ABONE OL
Güney Afrika'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılmak için en kritik sınavımızı bugün veriyoruz. Kalan 3 maçını kazanmaktan başka çaresi olmayan Milli Takımımız, 4 puan önündeki Bosna Hersek'e konuk oluyor. Zenica kentinde, Bilino Polje Stadı'ndaki mücadele saat 21:00'de başlıyor. Dünya Kupası yolu, bizim için birçok engel içeriyor. Bosna deplasmanında kazandığımız takdirde puan farkı 1'e inecek. Ancak Güney Afrika'ya gidebilmemiz için Belçika ve Ermenistan maçlarını da 3 puanla kapatmamız ve Bosna'nın da Estonya ve İspanya karşılaşmalarında puan kaybetmesi gerekiyor.

NİHAT'IN DURUMU BELİRSİZ
Elbette tüm bu hesapların devam edebilmesi için önce Bosna'yı devirmemiz şart. Milli Takım'da maç öncesi Nihat Kahveci'nin durumu netlik kazanmadı. Fatih Terim ilk 11'i belirlemek için tecrübeli oyuncudan gelecek haberi bekliyor. Bu maçta dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise sarı kart sınırındaki oyuncularımız. Arda, Emre, Gökhan Gönül ve Sabri'den biri sarı kart görürse, Belçika deplasmanında cezalı duruma düşecek. Eğer bu karşılaşmayı kazanırsak, Bosna'ya Bilino Polje Stadı'nda puan kaybı yaşatan gruptaki ilk takım olacağız.

BUGÜN NELER OLDU