W.Bremen Mesut'u sigortaladı

Çarşamba 09.09.2009 14:31
Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009 14:32
ABONE OL
Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen, Alman Milli Takımı'nın Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil'i, olası sakatlığa karşı yaklaşık 5,5 milyon Avro'ya sigortaladı.

Sportbild dergisinde yer alan haberde, Mesut'un sigortalandığı tutarın, Werder Bremen'in geçen yıl Mesut için FC Schalke 04'e ödediği transfer ücretiyle hemen hemen aynı olduğu, sigorta için ödenecek yıllık ücretin de 80 bin Avro olduğu ifade edildi.

Werder Bremen kulübünün müdürü Manfred Müller, bu tür bir uygulamayı özel durumlarda yaptıklarını söyledi.

Öte yandan B.Z gazetesinde yer alan bir haberde, Mesut'un danışmanı Reza Fazeli'nin, Mesut'un sözleşmesini önceden uzatmasının söz konusu olmadığını söylediği belirtildi.
Werder Bremen, 2011 yılında sözleşmesi sona erecek olan Mesut'la sözleşmesini önceden uzatarak kendisini uzun süre kulübe bağlamak istiyor.

Werder Bremen ile bu sezon çıktığı resmi maçlarda attığı 5 gol ve yaptığı 6 asist ile dikkatleri üzerine çeken Mesut, daha önce U21 takımıyla İsveç'te düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nı kazanmış, (A) milli takımda da Güney Afrika'ya karşı attığı golle ve sergilediği performansla futbol otoritelerinden büyük beğeni kazanmıştı.