"Deniz Naki'yi Türkler de istiyor"

Perşembe 10.09.2009 14:35
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009 14:36
ABONE OL
Alman Bild gazetesi, Türkiye Ümit Milli Takımı'nın, Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda forma giyen, Alman 2. Ligi takımlarından Sankt Pauli'nin Türk kökenli oyuncusu Deniz Naki'yle ilgilendiğini yazdı.

Gazete, ''Sankt Pauli'de oynayan Deniz Naki'yi Türkler de istiyor'' başlığıyla verdiği haberde, Alman milli takımında 2 kez forma giyen ve San Marino'ya karşı bir gol atan Deniz'i, Türkiye'nin de istediği ifade edildi.

Bild'e göre, Türkiye Ümit Milli Takımı'nın kendisiyle ilgilendiğini doğrulayan Deniz, ''Şimdilik Almanya'ya konsantre oluyorum. Daha fazla davet almayı ümit ediyorum'' dedi.

Alman A Milli Takımı'nda forma giymeyi istediğini ifade eden Deniz, ''21 Yaş Altı Takımındaki hava, 20 Yaş Altına göre daha gelişmiş. Milli marş bile farklı geliyor. Her şey A takımına daha yakın. Bu harika bir duygu'' diye konuştu.

Deniz'in daha önce, Mısır'da düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na katılmasının öngörüldüğü ve 21 Yaş Altı Takımında forma giymesinin planlanmadığı belirtilen haberde, ancak Sankt Pauli'nin lig maçları olması nedeniyle Deniz'in 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na gitmek istemediği ve 21 Yaş Altı Takımının kadrosuna alındığı kaydedildi.

Sankt Pauli takımına bu sezon transfer olan ve oynadığı 4 maçta 1 gol atan Deniz, daha önce Alman 19 Yaş Altı Takımında 14 maçta 9 gol ve 20 Yaş Altı Takımında da 3 maçta 1 gol atmıştı.

Deniz, 21 Yaş Altı Takımında, Avrupa Şampiyonası elemelerinde San Marino ve Çek Cumhuriyeti'ne karşı forma giymiş ve Almanya'nın San Marino'yu 6-0 yendiği maçta 1 gol kaydetmişti.