Fatura Terim'e çıktı

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 10.09.2009 16:24 ABONE OL
Bosna Hersek'in beraberlik golünden sonra hakeme itiraz eden Fatih Terim'in tribüne gönderilmesi kendisine pahalıya patladı.

Dün akşam oynanan Bosna-Hersek karşılaşmasında Bosna'nın 25. dakikada attığı beraberlik golü sonrası maçın Portekizli hakemi Manuel Olegario Bartolo F. Benquerenca, Fatih Terim'i, itirazlarından dolayı tribüne gönderdi.

Milliler aldığı bu beraberlikle tur şansını zora sokarken kamuoyu ve basın hedef olarak Terim'i gösterdi.

Terim'in tribüne gönderilmesi ile maçın gidişatının değiştiğini düşünen yazarlar, teknik direktöre ağır eleştirilerde bulundu.

İŞTE YORUMLAR

FOTOMAÇ: HAYALLER TRİBÜNE ÇIKTI


2010 Dünya Kupası yolundaki kader maçımızda Bosna Hersek'i ezdik ancak deviremedik! İstanbul'daki sel felaketinde hayatını kaybedenlere ağlayan Türk halkı, Bosna zaferi ile teselli bulmak istiyordu ama olmadı. Bosna'nın beraberlik golünden sonra hakeme itiraz eden Terim'in tribüne gönderilmesi pahalıya patladı; Güney Afrika'ya gitme umutlarımız mucizelere kaldı.

ATİLLA GÖKÇE (MİLLİYET): YAZIKLAR OLSUN!

Yazık, hiç hazırlanamamışlar. Maçın önemi ile ilgili kişisel değerlendirmelerini yapamamışlar. Kişisel hazırlığı ve bilinci yeterli olmayan bireylerin oluşturduğu takımdan ne beklenebilir ki! Kocaman bir hayal kırıklığı. Dün Afrika rüyalarını gerçekleştirmek için bir niyet beraberliği, istek ve azim bütünlüğü göremedik Milli Takım'da.

Teknik Direktör Fatih Terim dahil.

Portekizli hakeme gösterdiği tepki, normalin çok dışında ve üzerindeydi. Hakemin kararı yanlış olabilir. Bir lider olarak, o haksızlığın da üstesinden gelecek hamleleri yapmak için kulübede kalmak gerekirdi. Ölçülü ve ılıman davranması beklenirdi. Ama o tehdit eden, azarlayan ve aşağılayan parmak hareketi, teknik direktörü, haklı konumdan suçlu statüsüne indirdi

İŞTE OKUYUCU YORUMLARI

İŞTE OKUYUCU YORUMLARI

GARİBAN MEMUR:
Bu guruptan çıkmayı bu güne bırakmamamız gerekirdi.Ancak komutandaki agresif davranışları hiç anlamadım. Sayın Terim maalesef bulunduğu yere yakışmıyor. Ersun Hoca'ya yapılanları bir hatırlayın. O'na yapılanların 1/10'u Terim'e yapıldı mı acaba. Ben Terim'i başarılı bulmuyorum, bundan sonrası için güvenmiyorum ve erdemli bir davranış sergileyip istifa edeceğini umuyorum.Şu anda 18 puanla en iyi ikinci olmamız gerekmez miydi. Tek rakibimiz İspanya, diğerlerine de saygı duyuyorum ancak hiç biri bizim rakibimiz olamaz. Bir tane Fatih Terim var kibiri yetti artık.

SAINT:
Fatih hoca hırsını kontrol edemedi hakem tribüne göndermekte hatalı bence ama golden sonra hocanın biraz daha sakin olması gerekirdi. Onun bu halleri takımı da telaşa sürükledi üzerine golde yiyince tuz biber oldu.Hakemden bahsetmeye gerek yok para verseniz rakip aleyhine daha iyisini yapamazdı.Maç öncesi spikerde UEFA'nın gözdesi diyordu hakem için "GÖRDÜK"

CEMOMER:
Fatih Bey'in eseri onur duysun öyle 3 haneli maaşları almaya benzemiyor bu iş...

BUGÜN NELER OLDU