Günün içinden..

Perşembe 10.09.2009
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009
ABONE OL
Erkek de çıksa, farketmez
Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 800 metrede altın madalya alan Güney Afrikalı bayan atlet, Semenya'nın cinsiyeti ile ilgili testin sonuçlarının 2 hafta içinde açıklanması beklenirken, IAAF sözcüsü Nick Davies Semenya'nın gönlüne su serpti. Davies, "Biz kendisine yarışması için izin verdik. Eğer testten istenmeyen bir sonuç çıksa bile hukuki olarak madalyasını geri almamız zor" dedi.

Maç 90 dakika değildir!

2010 Dünya Kupası Asya Elemeleri playoff'unda ilk maçta evinde Suudi Arabistan ile 0-0 berabere kalan Bahreyn +94'te attığı golle 2-2'lik sonuçla Yeni Zelanda ile play-off oynama hakkı elde etti. 13. dakikada Al Shamra, Suudileri 1-0 öne geçirirken, 42'de Okwunwa skoru dengeledi. +91'de Al Monta ile Suudiler tura çok yaklaşırken, +94'te Latif son saniye golüyle skoru belirledi.

Halterde madalya yağıyor

Avrupa Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda, sporcularımız madalya kazanmaya devam ediyor. İki gün önce kazanılan 5 madalyanın ardından dün de iki altın, bir gümüş ve beş bronz madalya kazanıldı. Bayanlar 53 kiloda Ayşegül Çoban silkmede ve toplamda iki altın madalya alan sporcumuz oldu.