"Hedeften bir santim geriye gitmedik"

Perşembe 10.09.2009 10:53
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009 10:54
ABONE OL
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, sahada pes ettiklerini hiç kimsenin düşünmemesi gerektiğini, koydukları hedeften bir santim geriye gitmediklerini bildirdi.

Trabzonspor Dergisi'nin Eylül ayı sayısında taraftarlara seslenen Şener, Ağustos ayının kendileri açısından son derece zor geçtiğini belirtti.

Beklentilerinin lige verilen arayla birlikte tüm sıkıntılarının geride kalması olduğunu kaydeden Şener, ''Futbolun ve özellikle de büyük takımların bir gerçeği var. Kulüpler taraftar olmadan büyük kulüp olamıyor. Bizim büyük kulüp olmamızın birinci nedeni altı şampiyonluğumuzdan çok büyük bir taraftar kitlesine sahip olmamızdır'' ifadelerini kullandı.

Bordo-mavili takımın aldığı sonuçların ekonomik anlamda kulübe hemen yansıdığını anlatan Şener, şöyle devam etti:

''Ancak taraftarlık sadece sonuçlara bağlı olmamalı. İnsanlar tuttukları takımı gönülden sevmeli. Biz yönetim kurulu olarak bizden sonrakilere daha iyi şartlarda bir kulüp bırakmak için uğraş veriyoruz. Örneğin kulübe kazandırdığımız 2 adet HES Projesi sabit gelir getirmek adına çok önemli bir atılımdır. Sahada ise pes ettiğimizi hiç kimse düşünmesin. Koyduğumuz hedeften bir santim geriye gitmedik. Şimdi daha çok çalışacağımızın bilincindeyiz.''

Ellerindeki kadronun ne kadar eleştirilirse eleştirilsin Türkiye'nin en iyi kadrolarından biri olduğunu ifade eden Şener, birkaç maçtaki kötü sonuçların bu takımın kötü olduğunu göstermeyeceğini, taraftarlardan tek ricasının bu kadroyu her koşulda sonuna kadar desteklemesi olduğunu kaydetti.

''KULÜBÜN BORÇLARI''

Şener, son dönemde kulübün borçlarıyla ilgili olarak sürekli çeşitli değerlendirmeler yapıldığını belirterek, kulüp olarak açıklanan toplam 80 milyon liralık borcun 40 milyonluk kısmının banka borcu olduğunu ve bunun karşılığının bulunduğunu kaydetti.

Bu borca karşılık Digiturk, İddaa gibi gelirlerin bulunduğunu kaydeden Şener, şunları söyledi:
''Para otomatik olarak ödenmektedir. Bu borçlar, yeni borçlarla kapatılmayacaktır. Kalan 40 milyonluk diliminin ise 15 milyonu vergi borcudur, 10 yıldan gelen vergi borçları taksite bağlanır. Her ay bunu ödemeye devam etmekteyiz. Bunun 5 milyon lirası mevcut yönetimlerimizin, 3 milyon lirası da eski başkanın borcudur. Kalan da futbolcularımıza önümüzdeki yıl ödenecek maaşlar ve transfer taksitleridir. Trabzonspor'un gücü bu borçları iki defa öder. Bundan hiç kimsenin çekincesi olmasın. Trabzonspor'un aşırı borçlanması gibi laflar kulübü küçültür. Biz Trabzonspor'u ödenebilecek bir borçla döndürmeye çalışıyoruz. Hepsinin karşılığı vardır. Bu görüşler ışığında karamsarlığı bir kenara bırakıp kulübe desteğe devam edelim. Eğer bu bilinci koruyabilirsek, geleceğimiz aydınlıktır.''