O durdurdu ama

Milli takımın file bekçisi Volkan Demirel, dün geceki performansıyla kaleyi tek başına savundu. Volkan, yaptığı 4 kurtarışın yanı sıra 3 de önemli Bosna atağında topu kesti

Perşembe 10.09.2009
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009
ABONE OL
2010 Dünya Kupası elemelerinde deplasmanda oynadığımız Bosna Hersek maçına kaleci Volkan Demirel performansıyla damgasını vurdu. Volkan 25'inci dakikada Sejad Salihovic'in kullandığı frikikte topu ağlarında gördü. Ancak top neredeyse sıfır noktasına gitti ve bu vuruşa yapacağı hiçbir şey yoktu. Bu pozisyon dışında, rakibi özellikle ikinci yarıda 1 golde tutan isimlerin başında geliyordu. Volkan 90 dakika boyunca yaptığı 4 kurtarışın yanı sıra, savunmamızın az adamla yakalandığı anlarda sahneye çıkarak, bir ön libero gibi topları kesti. Volkan yediği gole rağmen alkışı hak etti.

YİNE DURAN TOP, YİNE GOL
A Milli Takımımız, Bosna Hersek önünde, Dünya Kupası Eleme Grubu'ndaki 8'inci golünü yedi. 8 golün 8'inde de kalede Volkan Demirel vardı. Ancak bir başka dikkat çeken istatistik ise, yediğimiz 8 golün 5'inin duran toptan gelmesiydi. Milli takımımızın elemeler boyunca bu konuda çok eleştirilmişti ama Bosna Hersek önünde de görüntüde pek bir şey değişmedi.